Nowoczesne kabiny prysznicowe – jaką wybrać?

Każdy z nas marzy o idealnie wyposażonym mieszkaniu. Ważnym i wyjątkowym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu jest łazienka. Powinna ona być przytulna, a jednocześnie funkcjonalna, bezpieczna i czysta. Jednym z ważnych elementów każdej łazienki jest kabina prysznicowa. Pozornie jej wybór powinien być prosty, niemniej w sprzedaży można spotkać wiele rodzajów kabin prysznicowych. Jak wybrać tę najodpowiedniejszą?

Kabina natryskowa – rodzaje

Kabina natryskowa to dobra alternatywa dla wanny szczególnie w małych łazienkach, ale też ze względu na mniejsze zużycie wody. Ich wygląd różni się ze względu na umiejscowienie. Mamy kabiny: wolnostojące, narożne, przyścienne, wnękowe oraz montowane na wannach, czyli parawany nawannowe. Zobaczmy do jakich wnętrz pasuje każda z nich.

WOLNOSTOJĄCE

Wolnostojąca kabina prysznicowa dedykowana jest dużym wnętrzom, zarówno łazienkom jak i tak zwanym salonom kąpielowym. Jeśli chodzi o design, kabina wolnostojąca trafia w dziesiątkę, gdyż wygląda bardzo stylowo, świetnie uzupełnia wnętrze, a ponadto są wykonane z trwałych materiałów o wysokiej jakości. Niestety są one najdroższą opcją spośród dostępnych kabin prysznicowych.kabina wolnostojąca Wymagają też stworzenia osobnej instalacji wodnej i odprowadzającej wodę, co również jest kosztowne. Dlatego jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie muszą liczyć się z budżetem, urządzając swoją łazienkę.

NAROŻNE

To najpopularniejszy rodzaj kabin prysznicowych. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż stykają się z dwoma narożnymi ścianami i świetnie pasują do małych łazienek.kabina narożna Poza tym w tej wersji możemy też wybrać kształt brodzika i kabiny – może to być ćwiartka koła kwadrat czy też inne wielokąty o nieregularnych kształtach. Kabiny narożne są proste w montażu i zwykle niedrogie, łatwo też zadbać o ich czystość.

PRZYŚCIENNE

Podobnie jak narożne, te kabiny przylegają do jednej ściany łazienki, na której zamontowana jest bateria. Takie kabiny mogą mieć kształt kwadratu, półkola lub innego wielokąta.kabina przyścienna

WNĘKOWE

W tym wypadku głównym elementem kabiny są drzwiczki, reszta to ściany wnęki. To bardzo tanie i najprostsze rozwiązanie, które pozwala dobrze wykorzystać przestrzeń łazienki. Sprawdzi się zarówno w dużej, jak i niewielkiej łazience.kabina wnękowa

PARAWANY NAWANNOWE

Ostatnia opcja, również bardzo popularna, to parawany nawannowe, które pozwalają nawet w małej łazience posiadać wannę i prysznic. To idealne rozwiązanie dla kogoś, kto ceni zalety obu tych sprzętów sanitarnych. Profile parawanów można przystosować do większości rodzajów wanien, jakie dziś są dostępne na rynku.parawan nawannowy Niektórzy decydują się na całkowitą zabudowę wanny, co tworzy kabinę wannową. Takie rozwiązanie nie sprawdzi się jednak u osób starszych lub niepełnosprawnych, gdyż wejście do zabudowanej wanny może być dla nich bardzo utrudnione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.