łazienka portugalska

Łazienka w stylu portugalskim

Kochasz słońce i lato? Uwielbiasz spędzać wakacje w kurortach tętniących życiem? Kochasz różnorodne barw i mnóstwo kolorowych dodatków? Zamiast czekać na upragnione lato i wakacje, lepiej sprowadzić je do swojego mieszkania na stałe! W jaki sposób? Na przykład urządzając łazienkę w portugalskim stylu. Dziś pokażę Wam, jak uzyskać taki efekt przy niewielkim nakładzie sił i środków.

Portugalia w Twojej łazience

Portugalia to kraj pełen życia, radości, kolorów. Zatem taka też powinna być łazienka stylizowana na typowy portugalski dom. Jakie cechy są charakterystyczne dla wnętrz portugalskich? Przede wszystkim to niezwykle jasne wnętrza, w bieli i odcieniach beżu i szarości. łazienka portugalskaDo tego duże okna, które wpuszczają światło słoneczne, nadając łazience jeszcze więcej jasności, a co za tym idzie, przestrzeni. W łazience w stylu portugalskim dominować będą naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Może wystąpić zarówno na ścianach, jak i na meblach łazienkowych. Jasne drewniane meble łazienkowe stylizowane na starodawny styl to idealny dodatek do portugalskiego wnętrza.

Portugalskie dodatki łazienkowe

Kluczem są jednak dodatki – w intensywnych barwach, zwłaszcza czerwonym, niebieskim i żółtym. Mogą to być dozownik na mydło, podajnik na papier toaletowy, toaletka, lustro z drewnianą stylizowaną ramą czy lekkie kolorowe zasłonki w oknach i kolorowe ręczniki. łazienka portugalskaPortugalia słynie też z dzieł sztuki, warto więc zadbać o taki element również w naszej łazience. W dużej łazience mógłby to być duży stylizowany żyrandol, w mniejszej natomiast sprawdzi się stylizowana rama lustra lub stylizowana toaletka, o których już wcześniej wspomnieliśmy. Aby dodać łazience naturalnego wyglądu, można umieścić w niej jakąś roślinność, ale z umiarem, by nie przeszkadzała ona w swobodnym korzystaniu z łazienki. Zawsze ma ona być funkcjonalna i bezpieczna. Jeżeli nie lubimy zbyt wielu dodatków, zamiast nich możemy w łazience wykonać wzorzystą podłogę, która będzie świetnie kontrastować z pustymi ścianami w neutralnym kolorze.łazienka portugalska Oczywiście inaczej będzie wyglądać łazienka duża, a inaczej mała – wyposażając je, musimy wziąć pod uwagę specyfikę pomieszczenia, by wyglądało przytulnie i estetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.