deszczownica

Deszczownica – alternatywa dla klasycznego prysznica

Nowoczesne wyposażenie łazienek to w ostatnim czasie częsty wybór wielu osób. Jednym z elementów takiego wyposażenia jest deszczownica, nazywana także deszczownią, która stanowi część kabiny prysznicowej. Dlaczego warto zdecydować się na jej montaż? Jakie ma to zalety?

Deszczownica – nowoczesna i praktyczna

Deszczownica to część wyposażenia kabiny prysznicowej, z której płynie strumień wody podczas kąpieli. Jest on na tyle szeroki, że umożliwia swobodną kąpiel oraz szybsze rozgrzanie ciała w porównaniu ze standardowym prysznicem. Dzięki temu kąpiel jest o wiele bardziej przyjemna, relaksująca i swobodna. Deszczownice, mimo iż stanowią swego rodzaju synonim luksusu, są dziś dostępne w naprawdę przystępnych cenach. Najtańsze modele kupimy już w granicach 100-150 złotych. Wyroby wyższej jakości będą nas kosztować jakieś 500-600 złotych.

deszczownica
Deszczownica to obowiązkowy element wyposażenia każdej nowoczesnej łazienki.

Deszczownica to idealne rozwiązanie dla osób wysokich, które zawsze miały problem z dobraniem wysokości prysznica, by móc swobodnie się wykąpać. Deszczownica sufitowa niweluje ten problem, dając możliwość komfortowego skorzystania z kabiny prysznicowej. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa rodzaje deszczownic: sufitowa i podtynkowa. Różnią się one od siebie przede wszystkim sposobem montażu.

Deszczownica sufitowa i podtynkowa

Deszczownica sufitowa przeznaczona jest do montażu w suficie podwieszanym. Zatem decyzję o jej montażu należy podjąć jeszcze na etapie remontowania czy też urządzania łazienki, gdyż wymaga ona dopasowania instalacji wodno-kanalizacyjnej – trzeba doprowadzić ją pod strop i zaplanować odpowiednią ilość technicznej przestrzeni między nim, a okładziną podwieszanego sufitu.

deszczownica
Deszczownica sufitowa

Deszczownica podtynkowa to rozwiązanie dla osób, które chcą nadać swojej kabinie prysznicowej bardziej nowoczesny wygląd i ukryć wszelkie połączenia. Deszczownica podtynkowa posiada sztywną rurę zamiast węża, która jednocześnie stanowi jej uchwyt. Dzięki temu jedynymi widocznymi elementami są właśnie głowica prysznica oraz jej uchwyt, co wygląda bardzo estetycznie i minimalistycznie.

deszczownica
Deszczownica podtynkowa.

Dla mniej wymagających użytkowników dobrym rozwiązaniem będzie najprostsza deszczownica, którą mocuje się do klasycznej słuchawki prysznicowej w miejsce baterii. Będzie ona przymocowana do drążka lub panelu prysznicowego i połączona z baterią za pomocą elastycznego węża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.