Idealna łazienka dla mężczyzny

Skoro była już mowa o łazience idealnej dla kobiety, pora opisać idealną łazienkę dla mężczyzny. Trzeba przyznać, że mężczyźni różnią się od kobiet pod wieloma względami, również jeśli chodzi o wybór aranżacji wnętrz, w których czują się najlepiej. W łazience zwykle spędzają mniej czasu niż kobiety, niemniej jej wyposażenie nie powinno być dziełem przypadku.

Przede wszystkim funkcjonalna

Nowoczesny mężczyzna to taki, który nade wszystko ceni sobie funkcjonalność. Dlatego łazienka wyposażona z myślą o płci męskiej powinna być minimalistyczna i ergonomiczna, tak aby korzystanie z niej nie sprawiało trudności. Mężczyźni nie potrzebują tak wielu szafek, które zdołają pomieścić różne kosmetyki i inne środki czystości, cenią sobie jednak harmonię, dobrze więc, by każda z tych rzeczy, nawet jeśli jest ich niewiele, miała swoje stałe miejsce.

łazienka dla mężczyzny
Funkcjonalność przede wszystkim!

Sprawdzą się więc meble łazienkowe w zabudowie z szafkami i blatem, gdyż w jednym miejscu uda się ustawić najważniejsze elementy łazienki. Mężczyźni lubią też nowinki techniczne. Ciekawym dodatkiem do takiej łazienki może więc być lustro z wbudowanym panelem telewizyjnym lub nowoczesny prysznic z hydromasażem i telewizją oraz radiem. A jeśli już mowa o prysznicu: rzeczywiście, mężczyźni zdecydowanie bardziej wolą brać szybkie, pobudzające prysznice niż długie kąpiele, zatem na pewno sprawdzi się kabina prysznicowa wzbogacona o fajne funkcje. Z sanitariatów nie powinno zabraknąć też pisuaru, których modeli do wyboru jest naprawdę wiele. Modne są na przykład pisuary narożne.

A co z wystrojem?

Choć czasami kobietom wydaje się, że panowie zupełnie nie zwracają uwagę na wystrój, wcale tak nie jest. Aranżacja wnętrza i jego ogólny klimat ma dla nich znaczenie. Jak więc wygląda idealna męska łazienka? Mówiąc w skrócie: minimum ozdób, maksimum prostoty. Łączy się to z tym, o czym mówiliśmy wcześniej, iż mężczyźni kochają funkcjonalność i praktyczność. Kolory również powinny być raczej stonowane – najlepiej sprawdzają się odcienie szarości, biel oraz czerń, które świetnie współgrają na przykład z drewnianymi meblami łazienkowymi.

łazienka dla mężczyzny
Łazienka dla mężczyzny powinna być minimalistyczna i funkcjonalna.

W takiej łazience musi też być dobrze dobrane oświetlenie, gdyż mężczyźni również wykonują przed lustrem „zabiegi upiększające”, na przykład się golą. Tak wyposażona łazienka przypadnie do gustu każdemu prawdziwemu mężczyźnie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.