Czarne baterie łazienkowe i inne dodatki w tym kolorze są modnym uzupełnieniem aranżacji nowoczesnej łazienki. Wyglądają naprawdę elegancko i efektownie, pod warunkiem jednak, że się o nie dba we właściwy sposób. Na czarnych, matowych bateriach w szczególności widać wszelkie zabrudzenia, osadza się na nich także osad z mydła, a wszystko to powoduje, że nie wyglądają one za dobrze. Jak więc na co dzień o nie dbać?
Czarne baterie łazienkowe – jakiej wymagają pielęgnacji?
Łazienka to miejsce, w którym szczególnie musimy dbać o czystość i higienę. Dlatego nie będzie przesadą stwierdzenie, iż o pewne elementy szczególnie narażone na zabrudzenia należy dbać codziennie. Z pewnością chodzi tu między innymi o baterie łazienkowe. Choć nie stanowią głównego wyposażenia łazienki, wyjątkowo rzucają się w oczy, zwłaszcza gdy mają kolor czarny. Są wtedy charakterystycznym uzupełnieniem strefy umywalki i niezwykle ważne jest, by prezentowały się nienagannie. Jak należy je czyścić?
Wbrew pozorom, pielęgnacja czarnych baterii łazienkowych niewiele różni się od dbania o klasyczne baterie chromowane. Systematyka jest kluczowa, gdyż dzięki temu pozbywamy się osadzającego się kamienia, który mógłby znacząco ograniczyć funkcjonalność baterii, a nawet przyczynić się do konieczności jej wcześniejszej wymiany. Podczas mycia baterii łazienkowych zawsze korzystajmy z detergentów dedykowanym tym elementom.
Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której delikatna powłoka baterii zostanie uszkodzona lub efekty czyszczenia nie będą zadowalające. Bardzo ważne jest, by nie wybierać środków czyszczących posiadających drobinki o właściwościach ścierających, które mogłyby pozostawić rysy na powierzchni. Idealnym preparatem okaże się natomiast środek o właściwościach hydrofobowych, które pozwolą ograniczyć osadzanie się kropel wody na baterii, a co za tym idzie, powstawanie nieestetycznych smug. Oprócz tego do czyszczenia baterii zawsze wybierajmy miękką ściereczkę oraz uwzględniajmy przetarcie baterii także na sucho. Dzięki temu nie pozostaną na niej żadne zacieki i smugi.
Czarna armatura łazienkowa – hit wyposażenia
Jak widać, czarne baterie łazienkowe nie wymagają wcale specjalnego traktowania. Istotne jest, by korzystać z dobrego rodzaju detergentu. Baterie łazienkowe przecierajmy co minimum 2-3 dni, a po każdorazowym skorzystaniu z umywalki, wanny czy kabiny prysznicowej, wytrzyjmy je do sucha. W ten sposób na dłużej zachowa swój atrakcyjny wygląd i będzie piękną ozdobą naszej łazienki.