niebieska łazienka

Poczuj się jak w niebie – niebieska łazienka

Łazienka to miejsce, w którym nie tylko dbamy o higienę i nienaganny wygląd. Często pod koniec długiego i ciężkiego dnia w pracy marzymy o długiej, relaksującej kąpieli. Nic zatem dziwnego, że zależy nam, by zarówno wyposażenie, jak i aranżacja łazienki sprzyjała odprężeniu oraz odpoczynkowi psychicznemu. Wpływ na to bez wątpienia ma dobór kolorystyki. Jednym z odcieni polecanych do aranżacji łazienki jest niebieski. Jak gustownie urządzić niebieską łazienkę? Z jakimi kolorami połączyć ten odcień?

Niebieska łazienka – delikatna, lekka, elegancka

Z czym kojarzy nam się kolor niebieski? Z bezchmurnym niebem, bezkresnym oceanem, a może pięknymi, polnymi kwiatami? Niezależnie od tego, wszyscy zgodnie przyznamy, iż odcienie niebieskiego i błękitnego kojarzą się ze spokojem i świeżością. To zdecydowanie najodpowiedniejszy kolor do aranżacji łazienki, w której dbamy o czystość ciała i relaks umysłu. Paleta niebieskich odcieni jest tak duża, że każdy znajdzie ten, który najbardziej mu się podoba. Co więcej, można je śmiało łączyć z innymi, neutralnymi kolorami.

niebieska łazienka

Dzięki temu możemy uzyskać oryginalną, ale delikatną aranżację łazienki, nawet o niewielkim metrażu. Jak operować odcieniami niebieskiego, by uzyskać prawdziwy efekt „wow”?

Odcienie niebieskiego do łazienki – jak je łączyć?

Najpopularniejszym i najbardziej wdzięcznym odcieniem niebieskiego wykorzystywanym we wnętrzach jest chłodny odcień błękitu. To kolor delikatny, neutralny, kobiecy, który pasuje zarówno do małych, jak i dużych łazienek. Taki jasny odcień niebieskiego może optycznie powiększyć przestrzeń i stanowić bazę pod uzupełnienie aranżacji w dodatki o bardziej intensywnych kolorach. Musimy jednak pamiętać, że łazienka urządzona całkowicie w jednej tonacji błękitu nie będzie wyglądać dobrze. Warto ją przełamać dodatkami w ciemniejszych kolorach lub połączyć niebieski z bielą.

niebieska łazienka

Kolejne odcienie dobrze prezentujące się w łazienkowych pieleszach to odcień Classic Blue, indygo, kobalt oraz turkus. Są to kolory intensywne, mocne, niezwykle energetyzujące, dlatego we wnętrzu powinny stanowić jedynie dodatek. Dobrze jest przełamać go neutralnymi odcieniami, takimi jak biel, beż czy jasna szarość. Dla bardziej odważnych osób, lubiących ekstrawagancki styl proponujemy połączenie mocnego koloru niebieskiego z innymi konkretnymi kolorami, na przykład musztardową żółcią, czerwienią czy fioletem.

mała łazienka

Najciemniejszym odcieniem niebieskiego jest granatowy. To kolor bardzo wymagający, którego nieumiejętne użycie w aranżacji łazienki może dać efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego wykorzystując go na przykład na ścianach, trzeba zachować daleko idącą ostrożność i umiar. Ciekawym rozwiązaniem może być pomalowanie jednej ściany matową farbą w kolorze granatowym, a na jej tle umieścić białą ceramikę łazienkową, duże lustro czy dodatkowe oświetlenie. Dzięki temu będzie ono tłem – wyrazistym, ale nadal tylko tłem, i nie zdominuje całej przestrzeni, optycznie ją pomniejszając. To bardzo istotne zwłaszcza w małych łazienkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.