Łazienkowe trendy na 2019 rok

Chociaż łazienka to statystycznie najrzadziej remontowane pomieszczenie w domu, czasem nie można tego po prostu uniknąć. Do remontu łazienki warto dobrze się przygotować, nie tylko pod względem finansowym. Jeżeli i Ty planujesz remont swojej łazienki w przyszłym roku, poznaj najmodniejsze łazienkowe trendy i wyposaż ją zgodnie z nimi.

Modna łazienka w roku 2019 – czyli jaka?

Oczywiście wyposażenie łazienki powinno być uniwersalne i raczej klasyczne, by wyglądało dobrze i gustownie mimo upływu lat. Nie oznacza to jednak, że pomysłów na aranżację nie możemy czerpać z najnowszych trendów. Od kilka ładnych lat prym wiodą minimalistyczne łazienki i to raczej się nie zmieni w najbliższym czasie. Zmieniają się tylko modne kolory czy elementy dekoracyjne lub wykończeniowe. Możemy więc spośród modnych rozwiązań wybrać te, które są dla nas atrakcyjne. Jakie łazienkowe trendy będą na topie w przyszłym roku? Jednym z nich są nietypowe połączenia kolorystyczne, na przykład blady róż i odcień cielisty, albo dodatki w kolorze miedzianym.

łazienka

Prawdziwym hitem będą baterie łazienkowe w kolorze rdzy, które posiadają elegancję srebra i złota, lecz są mniej szykowne, bardziej retro. Doskonale wkomponują się w łazienkę zaaranżowaną w drewnie, naturalnym kamieniu lub cegle.

łazienka

Innym hitem roku 2019, który raz po raz powraca do łask, jest wanna wolno stojąca. Doskonała do przestronnych łazienek, na zdobionych nóżkach nadaje wnętrzu niepowtarzalnego, wręcz królewskiego klimatu.

łazienka

Jeśli chodzi o wykończenie ścian, bardzo modne są ścienne mozaiki z płytek lub odlewów gipsowych w kształcie heksagonu. Ich rozmieszczenie jest dowolne – mogą zająć całą, jedną ścianę lub tylko jej fragmenty. To bardzo modny i nowoczesny dodatek do wnętrz, nie tylko do łazienek.

Zanim rozpoczniesz remont łazienki

Każdy z nas ma inne warunki, jeśli chodzi o finanse czy choćby wielkość łazienki. Zawsze na pierwszym miejscu powinna być dla nas ergonomia i bezpieczeństwo użytkowania tego pomieszczenia, a dopiero później aranżacja pod kątem trendów. Dlatego nie idźmy ślepo za trendami i nie starajmy się na siłę zaaranżować swojej łazienki zgodnie z nimi, gdy nie ma ku temu warunków finansowych lub po prostu miejsca. Starajmy się zawsze połączyć atrakcyjny wygląd z minimalizmem i funkcjonalnością – bo właśnie taka powinna być łazienka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.