ściana 3d

Trójwymiarowa ściana w łazience – oryginalnie i nowocześnie

Już dawno minęły czasy, gdy każda łazienka wyglądała jednakowo. Dziś mile widziane są w niej najróżniejsze, najbardziej odważne aranżacje wnętrz sprawiające, że łazienka wygląda nowocześnie i elegancko. Jednym z oryginalnych pomysłów jest ściana w 3D, czyli trójwymiarowa okładzina ścienna. Jak można ją wykorzystać w łazience?

Trójwymiarowa ściana w łazience – czy to dobry pomysł?

Nowoczesny styl tak popularny dzisiaj w łazienkach jest raczej oszczędny i minimalistyczny, jeśli chodzi o ilość zastosowanych kolorów czy elementów dekoracyjnych. Nie oznacza to jednak, że taka łazienka ma być nudna. Bardzo często charakteru dodają jej niecodzienne ozdobienie ścian. Elementy trójwymiarowe są szczególnie efektowne, gdyż przyciągają wzrok, a jednocześnie mają pewną głębię, co może optycznie powiększyć wnętrze.ściana 3d Jest to też celowy zabieg w przypadku małych, ciasnych łazienek, na przykład w mieszkaniach w bloku. Jednym z rozwiązań pozwalających wykonać ścianę w 3D są specjalne okładziny strukturalne występujące w postaci płytek ceramicznych w 3D, szkła strukturalnego lub trójwymiarowych paneli PCV. Wystarczy zaaranżować w taki sposób tylko jedną ścianę lub jej fragment, by nasza łazienka wyglądała wyjątkowo oryginalnie.

A może panele 3D?

Pokrewnym rozwiązaniem dającym podobny efekt są trójwymiarowe panele ścienne. Obecnie szczególnie modne są wzory geometryczne, układające się w spójną całość, na przykład hexagon (plastry miodu), star (przypomina ślady fal na piasku) czy też pionowe linie. ściana 3dSwoją regularnością, głębią i spójnością nadadzą wnętrzu ciekawego, ale bardzo spokojnego tonu, co jest wyjątkowo ważne w łazience z wanną, w której chętnie wypoczywamy po ciężkim dniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.