kącik do makijażu

Kobiecy kącik makijażowy – jak go zaaranżować?

Każda kobieta, która o siebie dba pragnie mieć w domu jedno miejsce przeznaczone wyłącznie dla niej i jej urody. Kącik do makijażu, inaczej mówiąc toaletka, wcale nie musi zająć dużo miejsca. W dużej, przestronnej łazience z pewnością znajdzie się na nie miejsce. Ale toaletka może też znaleźć się w sypialni. Jak zaaranżować taki kobiecy kącik?

Kącik makijażowy – przede wszystkim praktyczny

Aby kącik do makijażu spełnił swoją funkcję, musi umożliwiać robienie makijażu i dbanie o urodę niezależnie od pory dnia. Dlatego powinien być odpowiednio oświetlony. Punktowe światło zbliżone barwą do światła dziennego będzie najlepsze – pozwoli wykonać perfekcyjny makijaż, który będzie się dobrze prezentował także poza domem. Istotne jest też duże lustro, dzięki któremu wykonamy nie tylko makijaż, ale i fryzurę. Ciekawym rozwiązaniem jest duże lustro ścienne z ramą, na które wokół znajdują się wbudowane lampy LED. Jeżeli zdecydujemy się na osobne oświetlenie, pamiętajmy, by było ono odpowiednio mocne i rozmieszczone symetrycznie po obu stronach. Istotnym elementem kącika makijażowego jest też mebel, który pozwoli posegregować wszystkie kosmetyki i akcesoria potrzebne każdej kobiecie.

kącik do makijażu

Jeżeli jest na to miejsce w łazience, oczywiście najlepsza będzie toaletka, łącząca schowki, lustro i oświetlenie w jednym. Jeżeli nie, wystarczająca okaże się stylowa komoda z pojemnymi szufladami i szerokim blatem, na którym ustawimy ozdobne flakony z perfumami i inne kobiece dodatki.

Poczuj się naprawdę kobieco

Kącik makijażowy musi też być romantyczny i kobiecy, aby spędzanie w nim czasu było prawdziwym źródłem przyjemności i relaksu. Mile widziane są świeczki, świeże cięte kwiaty i wygodne siedzisko.

kącik do makijażu

Dobrze, gdy jest zachowany w stylistyce reszty pomieszczenia i tworzy z nim spójną całość. Wtedy codzienne robienie makijażu stanie się wyjątkowo miłym początkiem dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.