Co zamiast żaluzji?

Okno w łazience zawsze wymaga aranżacji. Chyba tylko osoby mieszkające na bezludziu mogą sobie pozwolić na „łazienkę widokową”. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o okno połaciowe, ale zwyczajne – takie, przez które każdy może zajrzeć, by nie rzec: podejrzeć nas w kąpieli.

Aby nie doprowadzić to takich stresujących obie strony sytuacji, warto zasłaniać okno roletą, żaluzją, albo okleić je specjalną folią samoprzylepną. O zaletach i wadach klasycznych aluminiowych czy drewnianych żaluzji oraz tekstylnych rolet – innym razem, teraz słów kilka o folii.

Witraż w oknie

Samoprzylepna folia na okno ma tę zaletę, że przepuszczając wystarczającą ilość dziennego światła, czyni jednocześnie naszą łazienkę niedostępną oczom ciekawskich. Wzory okiennych folii samoprzylepnych są bardzo zróżnicowane: od klasycznych – wielokolorowych witrażowych figur geometrycznych czy deseni florystycznych, po niemal transparentne, o delikatnych mlecznych zdobieniach.

Folię montuje się bardzo łatwo: tak samo jak każdą inną folię samoprzylepną, a więc nalepiając górną krawędź rolki równolegle z górną krawędzią szyby i ściągając powoli całą „naklejkę” w dół, pamiętając przy tym, że musi ona perfekcyjnie przylgnąć do szklanej tafli, a każdy pęcherz powietrza podchodzącego pod folię należy usunąć, wyciskając go na zewnątrz np. miękką szmatką.

W komplecie z oknem

Samoprzylepna folia może stać się najmocniejszym elementem dekoracyjnym łazienki, często – jedynym o intensywnej kolorystyce. Jeśli jednak mamy ochotę, możemy także inne akcesoria łazienkowe opatrzyć takim samym wzorem, wykorzystując kolejną rolkę samoprzylepnej folii do wykonania naklejek na białe elementy ceramiki łazienkowej czy detali dekoracyjnych nalepianych na płytkach.

Folia samoprzylepna może nam się po jakimś czasie opatrzyć i wtedy wystarczy ją zedrzeć z okna, pozbywając się resztek kleju szmatką nasączoną alkoholem, i nakleić nową, całkowicie zmieniając aranżację łazienki.

Zalepione folią samoprzylepną zwykłe okno, odsłoni parapet, który stanie się jeszcze jedną powierzchnią użytkową do wykorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.