Wieszaki łazienkowe w różnych obliczach

Wieszaki łazienkowe dzielimy na duże i małe, ładne i niezbyt pasujące do wnętrza, a także na solidne i te, które się zaraz pourywają. Jest to kolejna rzecz w łazience, która również powinna pasować do całości, jeśli chcemy mieć wnętrze stworzone ze smakiem. Niezbyt mądrym pomysłem, z punktu widzenia wystroju, byłoby zawieszenie kolorowych plastikowych, czy nawet zabawnych wieszaków do luksusowego salonu kąpielowego. Rodzajów wieszaków jest tak wiele, że z pewnością da się coś wybrać każdej łazienki, czy to w stylu rustykalnym, glamour, czy nawet miejskim.

Wieszak łazienkowy na drzwi
Wieszak łazienkowy na drzwi

Gdzie, po co i ile?

Przy montowaniu wieszaków należy pamiętać o podstawowych zasadach, które ułatwią nam korzystanie z łazienki. Na pewno warto zaopatrzyć się w pojedyncze, na których powiesimy ręcznik przy umywalce do wycierania rąk i twarzy, a także wieszaki z kilkoma haczykami, które pomieszczą kilka ręczników, a znajdować się będą tuż przy wannie czy kabinie prysznicowej. Przydatne są także dodatkowe wieszaki, które posłużą do wieszania tymczasowego ubrań. Nie może też zabraknąć wieszaków na szlafroki.

Wieszaki jak grzyby po deszczu 

Wieszaki bez wiercenia
Wieszaki bez wiercenia

To prawda. Prawdopodobnie żaden element łazienki nie ma tak wielu różnych materiałów i kształtów. Nietrudno jest znaleźć te, które są zwykłymi, klasycznymi wieszakami. By je powiesić, należy najpierw wywiercić dziurę i wieszak gotowy. Jednak czasem nie chcemy niszczyć ściany, gdyż wiąże się to często z wierceniem nie w samej ścianie, lecz w płytce na ścianie. Czasem może się zdarzyć, że w czasie wiercenia płytka pęknie, co będzie wymagało jej całkowitej wymiany. Dlatego warto posłużyć się wieszakami, które nie wymagają wiercenia. Są na to dwa sposoby. Pierwszy to najmniej polecany, czyli wieszaki i haczyki na przyssawkę. Jest to całkiem nieinwazyjna metoda, lecz również nietrwała.

Wieszaki na przyssawkę
Wieszaki na przyssawkę

Przyssawka utrzyma bardzo niewielki ciężar i wciąż będzie odpadać. A chyba nie o to nam chodzi. Drugim sposobem jest klej. Jednak zwykłe wieszaki, z których wystarczy odkleić papier, by odkryć warstwę klejącą pozostawiają brzydki ślad i również nie trzymają zbyt mocno. Dlatego, jeśli już coś robić to porządnie. Istnieją wieszaki, jak również inne uchwyty łazienkowe i kuchenne, które można przyklejać bez obawy, że w razie zmiany miejsca wieszaka pozostaną nam brzydkie pozostałości kleju. System ten polega na przyklejeniu specjalnej nakładki bardzo mocnym klejem dostępnym z zestawie z wieszakiem, a następnie zamontowanie haczyka lub wieszaka właściwego. By go usunąć wystarczy podgrzać miejsce sklejenia na przykład suszarką, a następnie podważyć szpachelką. Miejsce po wieszaku wystarczy dobrze umyć wodą. Takie haczyki wytrzymują naprawdę duże obciążenie, czasem nawet do 10 kilogramów. Bez wiercenia można także dostać wieszaki na drzwi, które jednak z racji odległości od drzwi do na przykład wanny, są dobre jedynie na ubrania i inne mniej łazienkowe akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.