wanna wolnostojąca

Wanny wolnostojące wracają do łask

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się wanny wolnostojące – zarówno w aranżacji klasycznej, jak i nowoczesnej. Jakie wady i zalety mają takie wanny? I na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model wanny wolnostojącej? Sprawdźmy!

Wanny wolnostojące – zalety

Wanna wolnostojąca to wyjątkowo praktyczny model wanny, gdyż można ją zamontować w dowolnym miejscu łazienki – w rogu, przy ścianie lub na środku łazienki. Sprawdzi się więc zarówno w dużej, przestronnej łazience, jak i w małej. Wanny wolnostojące posiadają różne kształty – najpopularniejsze są owalne lub prostokątne, ale na specjalne zamówienie wykonywane są także wanny asymetryczne, okrągłe lub dla dwóch osób. Ta różnorodność sprawia, że wanny wolnostojące można dopasować zarówno do wielkości łazienki, jak i indywidualnych potrzeb jej użytkowników. Nowoczesne wanny wyposażone są dodatkowo w hydromasaż, bicze wodne, a także nóżki z regulowaną wysokością, co jest bardzo praktyczne.wanna wolnostojąca Dla starszych lub chorych osób czy też dzieci powstały modele ze specjalnym podnóżkiem czy też mini schodkami do wanny, a także wygodnym siedziskiem. Te udogodnienia sprawiają, że korzystanie z wanny zawsze jest bezpieczne i proste. Dużą zaletą wanien wolnostojących jest także to, że można do nich wejść z każdej strony i można je przesuwać w dowolne miejsca.

Wanny wolnostojące – wady

Jak każde rozwiązanie, również wybór wanny wolnostojącej również ma pewne wady. Chyba największą wadą jest wysoka cena wanien wolnostojących – z uwagi na to, że są to modele modne, zaliczane nieraz do ekskluzywnych, ich cena również jest odpowiednio wysoka. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na taki wydatek. Poza tym na wannę wolnostojącą mimo wszystko potrzeba więcej miejsca niż na zwykłą wannę – to jakieś 10 metrów kwadratowych, i jest to minimum, by zachować zasady ergonomii i móc swobodnie korzystać z wanny. W mieszkaniach w bloku niestety łazienki często są najmniejszymi pomieszczeniami ze wszystkich, co uniemożliwia wstawienie wanny wolnostojącej. wanna wolnostojącaKłopotliwy bywa też montaż takiej wanny, niektórzy użytkownicy narzekają też na trudność w utrzymaniu czystości pod wanną. Dlatego też wybór wanny powinniśmy bardzo przemyśleć, gdyż to zakup na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.