wanna wolnostojąca

Wanny wolnostojące i ich zalety

Spośród wielu rodzajów wanien wybieranych do naszych łazienek, najmniej docenioną jest wanna wolnostojąca. Wiele osób uważa, że jest ona zupełnie niepraktyczna, zabiera za dużo miejsca, trudno ją umiejscowić tak, aby pozwalała swobodnie poruszać się po łazience. Czy to prawda? Nie do końca. Wanny wolnostojące mają wiele zalet.

Wanna wolnostojąca – gwarancja szyku i elegancji

Oczywiście na wstępie trzeba przyznać, że wanny wolnostojące sprawdzą się tylko w dużych łazienkach. Rzeczywiście, do tych małych są zupełnie niepraktyczne. Mając jednak dużą powierzchnię w łazience, warto wybrać wannę wolnostojącą. Taka wanna prezentuje się niezwykle elegancko, zwłaszcza gdy dodamy do niej elementy ozdobne, na przykład nóżki czy ogólnie obudowę z ciekawym akcentem. Taka wanna pasuje właściwie do każdego wystroju – minimalistycznego, klasycznego, nowoczesnego czy vintage.

wanna wolnostojąca
Nowoczesna wanna wolnostojąca w łazience minimalistycznej.

Wanna wolnostojąca może być ustawiona zarówno pod ścianą, w rogu, ale i zupełnie na środku łazienki. Wtedy rzeczywiście prezentuje się niesamowicie, warto więc tym bardziej zadbać o jej wygląd. To ona jako pierwsza rzuca się wtedy w oczy. Kolejną zaletą wizualną wanny wolnostojącej jest jej kształt, a konkretniej – duży wybór kształtów. Może to być wanna owalna, okrągła, prostokątna, kwadratowa, asymetryczna, a nawet trójkątna – decyzja należy do nas. Są też wanny różnokolorowe, nie tylko standardowo białe, ale też czarne, złote, niebieskie czy czerwone – tutaj również wybór należy do nas. Dzięki tej różnorodności wanna jest nie tylko urządzeniem sanitarnym, ale swoistą ozdobą łazienki.

wanna
Czarna wanna wolnostojąca w stylu pałacowym.

Inne zalety wanny wolnostojącej

Pomijając rewelacyjny wygląd wanien wolnostojących, warto zwrócić też uwagę na stronę praktyczną. Wanna stojąca na środku łazienki pozwala nam wejść do niej od dowolnej strony. Poza tym mamy dużo łatwiejszy dostęp do jej zakamarków podczas czyszczenia. Trzeba przyznać, że sprzęty sanitarne przytwierdzone do ściany można dokładnie umyć tylko z jednej strony. Dla miłośników czystości wanna wolnostojąca będzie więc strzałem w dziesiątkę, gdyż można ją całą umyć bardzo dokładnie. Ponadto taką wannę dużo łatwiej przesunąć w inne miejsce. Dzięki temu możemy co jakiś czas odmienić wnętrze swojej łazienki, jeżeli będzie to w danej chwili praktyczniejsze. Wszystko to pokazuje, że wanna wolnostojąca to atrakcyjny element wyposażenia dużej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.