Wanny – kiedyś i dziś

Któż z nas nie lubi po całym dniu pracy zrelaksować się w ciepłej kąpieli w wannie przy świecach, lampce wina i dobrej książce? Można wtedy naprawdę wypocząć i zregenerować siły, nie tylko fizyczne. Aby jednak było to możliwe, nasza łazienka musi być wyposażona w odpowiednią wannę. Przyjrzyjmy się zatem kilku rodzajom takich wanien dostępnych na rynku.

Kształty wanien

Wanna asymetryczna.
Wanna asymetryczna.

Skupmy się na początku na dostępnych kształtach wanien. Do niedawna asortyment w tej kwestii był bardzo okrojony, właściwie mogliśmy zdecydować się tylko na wannę prostokątną. Wymiary też zazwyczaj były jednakowe. Dzisiaj jednak uległo to zmianie. Przede wszystkim, oprócz wanien prostokątnych, są też wanny kwadratowe, owalne, wolnostojące, a nawet asymetryczne. Istnieje też linia wanien o pomniejszonych wymiarach specjalnie do małych łazienek. Dzięki takiej różnorodności możemy dobrać taką wannę, która idealnie wypełni przestrzeń, a ponadto będzie się pięknie prezentować. Wanny owalne są eleganckie, a asymetryczne nowoczesne i ekstrawaganckie. Oprócz tego, wanny są wyposażone w specjalne siedziska oraz podparcia, dzięki czemu osobom starszym łatwiej z niej korzystać i ogólnie wzrasta wygoda korzystania.

Z czego powstają wanny?

Istotny jest też materiał, z jakiego powstają wanny. I tak do niedawna mieliśmy możliwość zakupić wyłącznie wanny żeliwne, trzeba jednak przyznać, iż miały one więcej wad niż zalet. Przede wszystkim materiał ten jest bardzo twardy, ciężki i mało elastyczny, co wyjaśnia też, dlaczego wanny nie miały innych kształtów niż prostokątny. Ponadto wanny żeliwne są bardzo zimne, przez co nalana do nich woda stygnie bardzo szybko. A jak jest dzisiaj? Dziś w sprzedaży mamy głównie wanny ceramiczne. Ceramika to świetny materiał na sprzęty sanitarne, gdyż jest trwały, lekki, odporny na działanie wody i zarysowania oraz elastyczny, dzięki czemu wannom można nadawać ciekawe kształty. Ponadto ceramika jest elegancka, może też mieć różne kolory i wzory. Dzięki temu każdy z nas może dopasować wygląd wanny do wyglądu łazienki, tworząc z niej jednocześnie piękny element dekoracyjny.

Jaką wannę wybierzesz?

Wybór wanien jest naprawdę duży, dlatego każdy z nas może znaleźć coś dla siebie. Warto korzystać z katalogów branżowych, a także Internetu, by móc dobrać wannę nie tylko pod kątem estetycznym, ale i funkcjonalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.