wanna narożna

Wanna narożna w łazience – jak ją dobrać?

Łazienka z wanną to marzenie wielu z nas. Niestety, bardzo często niewielki metraż łazienki wymusza na nas montaż kabiny prysznicowej, która zajmuje mniej miejsca niż wanna. Dziś dostępne są różne modele i wymiary wanien, dzięki czemu można znaleźć dla niej miejsce nawet w stosunkowo niedużej łazience. Jednym z takich funkcjonalnych modeli jest wanna narożna. Co warto o niej wiedzieć?

Wanna narożna – funkcjonalna i elegancka

Dziś coraz więcej osób wybiera właśnie wannę narożną do swojej łazienki. Jej specyficzny kształt sprawia, że pasuje ona zarówno do dużej, jak i małej łazienki, a ponadto zabiera zdecydowanie mniej miejsca niż wanna prostokątna, owalna albo wolno stojąca. Można ją śmiało wkomponować w rogu niewielkiej łazienki, gdzie nie zajmie dużo miejsca, a nawet nada wnętrzu lekkości. Z kolei w dużej łazience świetnie sprawdzi się do wydzielonej osobno strefy kąpielowej, zapewniając przyjemną, intymną atmosferę podczas kąpieli.

wanna narożna

Wanny narożne mogą być wyposażone dodatkowo w drzwiczki oraz siedzisko specjalnie z myślą o osobach starszych lub mających trudności z poruszaniem się. Dzięki temu zarówno wejście do wanny, jak i sama kąpiel nie będzie nastręczać trudności. Wanna narożna to model ceniony nie tylko ze względu na jej funkcjonalność. Duże znaczenie ma także jej elegancki, obły wygląd, nadający wnętrzu przytulności. Ponadto pasują do każdego rodzaju aranżacji – zarówno w nowoczesnej i minimalistycznej łazience, jak i stylizowanej i bogato zdobionej.

Wybieramy kształt wanny narożnej

Wanny narożne dostępne na rynku mogą mieć różne kształty oraz wymiary. Tak szeroki wybór daje nam spore pole manewru i umożliwia dopasowanie wanny do naszych indywidualnych potrzeb. Najczęściej wybieramy narożne wanny w kształcie trójkąta, które mogą być dostępne w wersji symetrycznej i asymetrycznej. W wannie symetrycznej jej boki są równej długości, natomiast w asymetrycznej jeden z nich może być dłuższy. W przypadku małego metrażu łazienki lepszym rozwiązaniem będzie wanna asymetryczna, gdyż przy pomniejszonych wymiarach może nadal być dość duża i wygodna, jednocześnie nie zabierając dużo miejsca.

wanna narożna

Warto pamiętać, że wanna narożna asymetryczna występuje w dwóch wersjach – lewej, gdy kąt prosty znajduje się od lewej, lub prawej, gdy kąt prosty znajduje się po prawej. Ma to kluczowy wpływ na sposób montażu wanny, warto więc wziąć to pod uwagę jeszcze na etapie projektowania łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.