Wanna czy prysznic? – oto jest pytanie!

Niezależnie od tego, czy dysponujemy dużą czy też mniejszą łazienką, chcemy cieszyć się możliwościami, jakie daje montaż zarówno prysznica, jak i wanny. O ile w dużej, przestronnej łazience nie ma z tym żadnego problemu, o tyle w łazience przeciętnych rozmiarów może to stanowić wyzwanie. Zwykle więc musimy podjąć decyzję: albo wanna, albo prysznic. Czym się sugerować, dokonując tego wyboru?

Zalety wanny, kontra zalety kabiny prysznicowej

Skupmy się na początek na wannie. Z czym nam się ona kojarzy? Niejeden odpowie, że z relaksującą kąpielą po długim i męczącym dniu w pracy. Wśród świec, z winem i ulubioną książką… Dla kogoś, kto przepada za takim sposobem na relaks rzeczywiście zrezygnowanie z wanny może być trudne. Ale to nie jedyne jej zalety. W wannie łatwiej też umyć nasze małe dzieci, które przy okazji mają niezłą zabawę podczas kąpieli. Poza tym w wannie możemy też brać szybkie prysznice, natomiast pod prysznicem niestetywanna czy prysznic nie weźmiemy już długiej, odprężającej kąpieli.

Nie ulega jednak wątpliwości, iż kabina prysznicowa również ma swoje zalety. Przede wszystkim jest dużo mniejsza, więc zabiera mniej powierzchni. Łatwiej ją zamontować nawet w bardzo małej łazience. Poza tym korzystanie z kabiny prysznicowej jest oszczędniejsze, jeśli chodzi o zużycie wody. Idealnie sprawdza się w upalne dni, gdy chcemy zaznać ulgi pod chłodną wodą. A nowoczesne kabiny prysznicowe z hydromasażem zapewniają nam coś więcej niż po prostu zwykłą kąpiel.

A może jedno i drugie…?

Decyzja faktycznie może być ciężka, ale jest konieczna. Niejeden wpadł na pomysł, by połączyć zalety wanny i kabiny prysznicowej poprzez wybór wanny w odpowiednich wymiarach pasujących do wielkości łazienki oraz montaż kabiny nawannowej, która pełni funkcję kabiny prysznicowej, tyle że w wannie. Może warto wziąć to pod uwagę? W sklepach znajdziemy mnóstwo ciekawych modeli wanien oraz kabin prysznicowych, a także praktyczne pomysły na ich zastosowanie. Dzięki temu z pewnością łatwiej nam będzie tak zaaranżować łazienkę, aby nie pozbawiać się korzyści, jakie wynikają z posiadania i wanny, i prysznica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.