wanna akrylowa

Rodzaje wanien łazienkowych

Łazienka to miejsce, w którym nie tylko dbamy o swoją codzienną higienę i wygląd, ale także miejsce, w którym liczymy na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Nic tak nie odpręża jak ciepła kąpiel w wygodnej wannie, w otoczeniu eterycznych olejków zapachowych, świeć i z lampką wina w dłoni. Aby jednak tak było, musimy już przy wyposażaniu łazienki pomyśleć, jaki rodzaj wanny będzie dla nas najodpowiedniejszy. Dziś przedstawię Wam przegląd rodzajów wanien i ich zalety.

Wanny i ich rodzaje

Zasadniczo wanny można podzielić ze względu na ich kształt, dodatkowe możliwości oraz materiał, z jakiego ją wykonano. Jeszcze do niedawna w sklepach dostępne były wanny stalowe oraz żeliwne, mają one jednak dwie duże wady – po pierwsze materiały te są z natury zimne, przez co szybko z gorącej kąpieli zostaje letnia, a po drugie takie wanny są bardzo ciężkie. Zwykle też występowały tylko w jednym, prostokątnym kształcie. Z tych względów ich miejsce szybko zajęły wanny akrylowe. Akryl to materiał bardzo elastyczny, dzięki czemu wanny z akrylu mogą przybierać różne kształty: kwadratowe, prostokątne, wolnostojące, owalne, narożne, asymetryczne, a nawet wykonywane na specjalne zamówienie w niestandardowych wymiarach.

wanna
Akrylowa wanna wolnostojąca

Poza tym wanny akrylowe o wiele dłużej utrzymują ciepło wody, są też łatwe w utrzymaniu w czystości. Coraz popularniejsze stają się też wanny z hydromasażem.

Hydromasaż w wannie – zbędny luksus czy przydatny dodatek?

Wanna z hydromasażem uchodzi za produkt luksusowy, niemniej jest on dostępny w coraz niższych cenach. Z tego względu coraz więcej osób może sobie na niego pozwolić. Hydromasaż nie tylko odpręża, ale w wielu kwestiach działa też zdrowotnie.

wanna
Narożna wanna z hydromasażem.

Zaleca się go osobom ze zwyrodnieniami kręgosłupa, problemami z ciśnieniem tętniczym, a także osobom walczącym z cellulitem i rozstępami. Wanna z hydromasażem jest odpowiednia zarówno dla dzieci, osób w średnim wieku, jak i osób starszych. Istnieją różne rodzaje hydromasażu, najpopularniejszy to wodno-powietrzny, który polega na masowaniu ciała wodą, która we wbudowanych dyszach miesza się z pobranym przez nie powietrzem z zewnątrz. Wanna z hydromasażem wymaga jednak większego dbania o jej czystość. Podsumowując, wybór wanien łazienkowych jest naprawdę bogaty i każdy może znaleźć wannę idealną dla siebie, niezależnie od tego czy ma małą czy dużą łazienkę. A jeśli cenimy sobie relaks i odprężenie, warto wybrać wannę z dodatkowymi funkcjami, które pomogą nam stworzyć domowe SPA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.