parawan nawannowy

Parawan nawannowy – montaż i jego przeznaczenie

Większość z nas, wyposażając swoją łazienkę, musi stanąć przed wyborem: wanna czy prysznic? W małych łazienkach w bloku niestety nie ma szans na montaż zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej – trzeba więc z czegoś zrezygnować. Ale co, jeśli mimo małego metrażu chcemy mieć w łazience wannę, a przy tym móc korzystać z prysznica? Odpowiedzią na tę potrzebę jest parawan nawannowy. Czym on jest? Jak go samodzielnie zamontować?

Parawan nawannowy – jakie jest jego zadanie?

Parawan nawannowy to jedno z praktyczniejszych dodatków łazienkowych. Montuje się go na wannie, dzięki czemu chroni łazienkę przed zachlapaniem wodą, gdy bierzemy kąpiel w wannie na stojąco. Ten prosty zabieg daje nam możliwość korzystania jednocześnie z zalet wanny i kabiny prysznicowej bez potrzeby montowania tych urządzeń osobno. To świetne rozwiązanie do małych łazienek i dla osób, które nie chcą rezygnować z wanny tylko dlatego, że w łazience jest niewiele miejsca. Parawan nawannowy można zamontować na każdej wannie, nie ma więc potrzeby dopasowywać go przed zakupem do modelu swojej wanny.parawan nawannowy Standardowe parawany dostępne w sprzedaży mają od 70 do 180 cm szerokości i od 140 do 200 cm wysokości. Na zamówienie można oczywiście wykonać parawan o innych wymiarach, ale oczywiście należy się liczyć z wyższymi kosztami. Mimo to i tak są one niższe niż montaż i utrzymanie osobno wanny i kabiny prysznicowej. Parawany nawannowe wykonuje się też z różnych materiałów – tworzywa sztucznego lub szkła hartowanego – więc można je dopasować nawet do aranżacji naszej łazienki.

Rodzaje parawanów nawannowych

Parawany nawannowe montuje się różnie, ze względu na ich rodzaje. Najpopularniejszy model to parawan harmonijkowy, inaczej bezramowy. Są to parawany posiadające kilka składanych drzwi, najczęściej jest ich siedem, które można zsuwać i rozsuwać. Im więcej skrzydeł, tym lepsza ochrona łazienki przed zalaniem wodą. Parawan harmonijkowy montuje się bez użycia prowadnic, a po jego złożeniu mamy jeszcze sporo miejsca np. na zamontowanie nad wanną suszarki na pranie.

parawan nawannowy
Parawan harmonijkowy

W sprzedaży znajdziemy również parawany wahadłowe, które są zbudowane z jednego skrzydła i otwierają się w prawo lub lewo. Można składać je w kierunku ściany, co ułatwia korzystanie z wanny. Są też bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

parawan nawannowy
Parawan wahadłowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.