wanna narożna

Montaż wanny narożnej krok po kroku

Wanna narożna to bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza w niedużych łazienkach. Takie jej umiejscowienie pozwala w dobry sposób zagospodarować dostępną przestrzeń, a ponadto ułatwia korzystanie zarówno z wanny, jak i ogólnie z łazienki. A jak wygląda montaż wanny narożnej? Zobaczmy, jak krok po kroku można go wykonać w prosty, nieskomplikowany sposób.

Montaż narożnej wanny – instrukcja

Najpopularniejsze wanny narożne dostępne są w kształcie pięciokąta lub trójkąta prostokątnego z zaokrąglonym najdłuższym bokiem. Do wyboru są wanny symetryczne, jak i asymetryczne, o nieregularnych wymiarach. Wybór jest więc naprawdę bogaty. A jak powinien wyglądać montaż?

KROK 1 – montaż nóżek do wanny

Najpierw należy przytwierdzić nóżki do spodu wanny, które montuje się na specjalnych szynach. Szyny przykręca się za pomocą specjalnych wkrętów, które powinny być dołączone do zestawu przez producenta. Szyny mają po dwa otwory z każdej strony do prawidłowego ustawienia nóżek. Dobrze, by przykręcać nóżki do najbardziej oddalonych od siebie otworów, aby ich rozstaw był jak największy. To zapewni wannie stabilność.

wanna narożna
Przytwierdzanie nóżek do wanny.

KROK 2 – poziomowanie wanny

Aby prawidłowo zamontować wannę, koniecznie trzeba ją wypoziomować. Z pomocą przychodzi nam prosty przyrząd, jakim jest poziomica. Stawiamy wannę na nóżkach i za pomocą poziomicy wyznaczamy prawidłowy poziom, a ewentualne nierówności ustawiamy, regulując nóżki.

KROK 3 – montaż uchwytów

Aby wanna dobrze trzymała się ściany, należy przymocować do niej uchwyty, które utrzymają ją w narożniku.

KROK 4 – system odpływowo-przelewowy

To bardzo ważna część w montażu wanny. Jak zamontować system odpływowo-przelewowy? Do otworu znajdującego się na dnie wanny przytwierdzamy część odpływową syfonu, a z boku wanny część przelewową. W każdym z miejsc należy zamontować również uszczelki. Ponadto do części odpływowej montujemy kolanko, ustawiając je w stronę odpływu, który z kolei łączymy z kolankiem rurą odpływową. Brzmi dość skomplikowanie, ale nie jest to trudne. 🙂

wanna narożna
Montowanie systemu odpływowo- przelewowego.

KROK 5 – przygotowanie do założenia obudowy na wannę

To dość prosty krok. Aby zamontować obudowę, wystarczy wkręcić w umieszczone przez producenta gniazda mocujące uchwyty.

KROK 6 – montaż blaszek pod obudowę

Do posadzki musimy przymocować specjalne blaszki, które będą podtrzymywać cały dół obudowy.

KROK 7 – nałożenie obudowy

Na koniec na wannę wsuwamy obudowę, najpierw wsuwając jej górną krawędź w mocujące uchwyty, a dolną krawędź pod blaszki umieszczone wcześniej na podłodze.

wanna narożna
Montaż obudowy na wannę narożną.

I gotowe! Wanna jest już zamontowana. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.