wanna akrylowa

Jak dbać o wannę akrylową?

Wanna akrylowa to popularny sprzęt sanitarny w naszych łazienkach. Aby służył nam jak najdłużej w nienagannym stanie, należy o niego właściwie dbać. Jedną z podstawowych czynności jest oczywiście regularne czyszczenie wanny. Należy to robić w odpowiedni sposób i przy użyciu odpowiednich środków, by nie zarysować powłoki wanny. Jak więc to robić?

Wanna akrylowa – jak ją czyścić?

Wanna akrylowa nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, należy jednak wiedzieć, jakie środki mogą jej zaszkodzić. Zarysowanie może spowodować trwałe uszkodzenia, które będzie trudno naprawić. Warto więc dowiedzieć się, czego unikać przy czyszczeniu wanny akrylowej. Przede wszystkim unikajmy wszelkich środków ściernych, na przykład z drobinkami ścierającymi, proszków i mleczek do czyszczenia.

wanna akrylowa

W większości z nich w składzie znajduje się kreda, która stopniowo zmatowi warstwę wierzchnią, powstaną na niej rysy, w których będzie gromadzić się brud. Oprócz tego unikajmy środków z amoniakiem, acetonem i alkoholem, gdyż one również szkodzą akrylowi. Aby ułatwić sobie dbanie o wannę, warto po każdej kąpieli przetrzeć ją szmatką z odrobiną wody i mydła, i spłukać. Na koniec warto dodatkowo przetrzeć ją suchą szmatką, by na wannie nie osadzał się kamień. Takie regularne mycie wanny pozwoli nam uniknąć osadzania się brudu, a to ułatwi nam dbanie o nią. Poza tym warto wyposażyć się w specjalne środki do mycia akrylu, które szybko poradzą sobie nawet z dużymi zabrudzeniami, bez niszczenia powłoki akrylowej. Środki te są dostępne w formie żelu, który należy nałożyć na powierzchnię wanny, a po kilku minutach dokładnie spłukać. Środki te skutecznie usuwają osad z mydła i kamienia.

Jak odnowić wannę akrylową?

Jeżeli na naszej wannie już pojawiły się zarysowania, zmatowienia czy niewielkie pęknięcia, nie oznacza to, że musimy ją wymienić na nową. Istnieje możliwość jej renowacji. Aby to zrobić, będziemy potrzebować papier ścierny i pastę polerską bądź płynny akryl i utwardzacz. Dzięki nim usuniemy niewielkie zarysowania i zabezpieczymy miejsce nową warstwą akrylu.

wanna akrylowa

Dobrze przeprowadzony zabieg naprawczy sprawi, że wanna będzie wyglądać jak nowa, a po naszych naprawach nie będzie śladu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.