hydromasaż

Hydromasaż w Twojej łazience

Wielu z nas, urządzając łazienkę, nie myśli tylko o jej walorach estetycznych czy higienicznych. Coraz częściej łazienka staje się miejscem relaksu, odpoczynku, wręcz małym domowym SPA. Urządzenia z hydromasażem to jeden z podstawowych elementów wyposażenia takiej łazienki. Na rynku można znaleźć ich naprawdę wiele. Czym się więc kierować przy zakupie?

Wanna z hydromasażem – jak działa?

Do najczęściej wybieranych urządzeń z hydromasażem do łazienki są wanny z wbudowanym hydromasażem. Masaż wodny jest jednym z najbardziej relaksujących, na który możemy pozwolić sobie we własnym zaciszu domowym. Dziś wanny z hydromasażem nie są zarezerwowane tylko dla osób zamożnych – ich ceny poszły mocno w dół, co umożliwia ich zakup każdemu z nas. Wanny z hydromasażem różnią się od siebie dodatkowymi funkcjami, a także rodzajem masażu. Najprostsze wanny z hydromasażem umożliwiają wspomniany już klasyczny masaż wodny. Na czym on polega? Otóż specjalna pompa spręża wodę i wyrzuca ją pod ciśnieniem z kilku dysz – najczęściej z czterech – wbudowanych w ścianki wanny. Ich rozmieszczenie umożliwia jednoczesny masaż kręgosłupa, karku, nóg i stóp. W nowoczesnych wannach z hydromasażem tych dysz jest o wiele więcej – nawet do 35 sztuk!

hydromasaż
Wanna z hydromasażem

Innym rodzajem masażu jest masaż powietrzny. Polega on na wypuszczaniu powietrza z dysz umieszczonych na dnie wanny, które delikatnie masuje naszą skórę. To dobry sposób na poprawę krążenia i ujędrnienie skóry.

Istnieje również masaż wodno-powietrzny, który jest połączeniem omówionych już rodzajów masażu. Jest on jednocześnie najbardziej efektowny – jego zadaniem jest szybkie rozluźnienie wszystkich mięśni, zwiększyć ukrwienie naszego organizmu oraz poprawić naszą wydolność i ogólne samopoczucie.

Prysznic z hydromasażem – zalety

W małych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na montaż wanny, dobrym rozwiązaniem może być kabina prysznicowa z panelem do hydromasażu, z którego korzysta się na stojąco. Obecnie najpopularniejszą wersją tego typu kabin prysznicowych jest połączenie hydromasażu i sauny – dzięki temu uzyskujemy mini SPA, bez większych wydatków. Dysze masujące (jest ich około sześciu) są tak rozmieszczone, by masować najważniejsze punkty na naszym ciele, czyli odcinek barkowy, krzyżowy oraz uda. Taki hydromasaż działa nie tylko rozluźniająco, ale może skutecznie wspierać walkę z cellulitem na tylnych częściach ud. Oprócz dysz masujących, kabiny te posiadają jeszcze generator pary pracujący w przedziale 30 – 60 stopni Celsjusza.

hydromasaż
Prysznic z hydromasażem.

Każdy, kto prowadzi dość stresujący tryb życia, powinien wyposażyć się w takie urządzenie z hydromasażem – to świetny sposób na relaks bez wychodzenia z domu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.