prysznic w wannie

Dwa w jednym, czyli prysznic w wannie

Wybór „wanna czy prysznic” to odwieczny dylemat osób, które remontują i urządzają łazienkę. Trzeba przyznać, że posiadanie zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej, ma swoje zalety, jednak bardzo często zbyt mały metraż łazienki powoduje, że z jednej z tych rzeczy rezygnujemy. Najczęściej wybieramy kabinę prysznicową zamiast wanny, bo zajmuje mniej miejsca. Ale istnieje możliwość połączenia zalet wanny i prysznica. Można po prostu zamontować prysznic w wannie. Jak?

Parawany nawannowe: odwieczny dylemat rozwiązany!

Wanna to urządzenie sanitarne pozwalające brać odprężające kąpiele po dniu ciężkiej pracy lub skutecznie rozgrzać się w mroźne wieczory. Natomiast kąpiele z pianką, płatkami róż i szampanem to świetna opcja na romantyczny wieczór dla współmałżonków. Nic dziwnego, że tak wielu osobom trudno przychodzi rezygnacja z wanny tylko dlatego, że mają mniej miejsca w łazience. A jakie zalety ma prysznic? Ten sprawdza się z kolei, gdy chcemy rano wziąć szybką, pobudzającą, chłodną kąpiel lub też schłodzić się w upalny dzień. Kabina prysznicowa zajmuje mniej miejsca, przez co jest o wiele chętniej wybierana. Teraz jednak nie trzeba wybierać. parawan nawannowyParawan nawannowy to urządzenie, które pozwala połączyć zalety wanny i prysznica bez potrzeby montowania obu osobno. Montuje się go na brzegu wanny w miejscu, w którym znajduje się kran oraz słuchawka. Zwykle wykonany jest z plastiku, pleksy lub szkła mrożonego. Dzięki temu jest odporny na uszkodzenia czy stłuczenie. Jego powierzchnia jest tak wykonana, aby nie było widać, co się za nią dzieje. To pozwala korzystać innym członkom rodziny z łazienki, podczas gdy ktoś bierze prysznic. Są też łatwe do utrzymania w czystości – wystarczy po kąpieli przetrzeć je mokrą szmatką nasączoną środkiem chemicznym do mycia łazienek.

Parawan nawannowy, a mała łazienka

To prawda, że w małej łazience bardzo trzeba uważać, by nie przesadzić z ilością zajętej powierzchni. Niemniej dobrze dobrana wanna o asymetrycznym kształcie czy pomniejszonych wymiarach może swobodnie zmieścić się w takiej małej łazience. Wykorzystując parawan nawannowy, zyskujemy dodatkowo prysznic. Istnieje wiele rodzajów parawanów nawannowych, zatem z pewnością uda nam się dobrać taki, który będzie pasował do naszej wanny i łazienki. To naprawdę praktyczne rozwiązanie, sprawdzone przez wielu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.