Dwa w jednym, czyli parawany nawannowe

Jeśli mamy łazienkę zbyt małą, by pomieścić w niej wannę i prysznic, najczęściej wybieramy wannę. W niej możemy także wziąć prysznic, ale do brodzika prysznicowego nie wejdziemy już jak do wanny i nie zaznamy w nim spokojnej kąpieli. Jednak, by szybki prysznic w wannie nie skończył się za każdym razem dodatkowym sprzątaniem łazienki, warto pomyśleć o osłonie, która uchroni wodę przed wydostaniem się poza strefę wanny. Z pomocą przychodzą parawany nawannowe.

Parawan nawannowy harmonijkowy KOŁO
Parawan nawannowy harmonijkowy KOŁO

Jaka wanna, taki parawan

Tego typu osłony są o wiele wygodniejsze niż zasłonki prysznicowe, które również można umieścić przy wannie. Jednak zasłonki mają to do siebie, że lubią się przyklejać do ciała podczas kąpieli, ciężko jest je doczyścić, przez co trzeba je od czasu do czasu wymieniać oraz ogólnie są raczej mało estetyczne. Z kolei parawany nawannowe nie tylko łatwiej się czyści, ale obecnie dzięki nowoczesnym powłokom, trudniej się brudzi. Możemy je także z łatwością dobrać do rodzaju wanny, jaką posiadamy. Jeśli tylko chcemy możemy mieć parawan z jednym skrzydłem, dwoma, a nawet pięcioma, który składa się niczym harmonijka lub przesuwa po szynie. Parawan możemy więc rozłożyć na całej długości wanny lub tylko w miejscu, gdzie znajduje się słuchawka prysznicowa. Maksimum prywatności zapewnią nam oczywiście te parawany, które można rozłożyć na całej długości wanny. Zwykle pojedyncze skrzydła parawanów można składać na ścianę, jeśli akurat nie jest nam potrzebny. Jeśli mamy wannę półokrągłą, również możemy skorzystać z tego typu osłony. Wtedy potrzebujemy kilkuskrzydłowych parawanów, które dostosują się do rantu wanny. Na rynku znajdziemy także odpowiednie strony tych osłon, czyli lewo lub prawostronne.

Wygląd też ma znaczenie 

Parawan nawannowy jednoskrzydłowy KOŁO
Parawan nawannowy jednoskrzydłowy KOŁO

Gdy już dobierzemy rozmiar i rodzaj parawanu, mamy także możliwość wybrania rodzaju materiału, z jakiego będzie on zrobiony. Można zainstalować tańsze wersje osłon, czyli z tworzywa sztucznego. Takie jednak najczęściej są trudniejsze do utrzymania w czystości, ponieważ ich powierzchnia jest zwykle bardziej porowata i szybciej gromadzi zanieczyszczenia. Również nie wszystkie środki czystości, zwłaszcza te agresywne, nadają się do tworzywa sztucznego. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest szkło. Powinno ono być szkłem o wysokiej trwałości, najlepiej hartowane. Wiele dobrych firm wyposaża swoje szklane elementy łazienkowe w powłokę, która powoduje, że kamień i osad mają jeszcze mniejszą przyczepność, dzięki czemu sprzątanie jest mniej uciążliwe. Parawany nawannowe mogą być także całkowicie transparentne lub przymglone. To już zależy od naszego gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.