umywalka

Wszystko, co musisz wiedzieć o umywalkach łazienkowych

Umywalka to jedno z podstawowych urządzeń sanitarnych w naszej łazience. Choć wybór konkretnego modelu może wydawać się prosty, wcale taki nie jest. Na rynku bowiem mamy szeroki wybór umywalek, różniących się od siebie nie tylko stylem czy wymiarami, ale także sposobem montażu oraz materiałem, z jakiego są wykonane. Co więc warto wiedzieć o umywalkach, zanim kupimy model idealny dla siebie?

Rodzaje umywalek łazienkowych: wisząca, stojąca, nablatowa

Do najczęściej spotykanych na rynku umywalek zaliczamy: umywalki wiszące, z postumentem lub półpostumentem, umywalki wiszące narożne, wpuszczane w blat lub nablatowe oraz meblowe. Umywalka wisząca, montowana do ściany to najprostsze rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej łazience. Zabiera niewiele miejsca, jest prosta w montażu i demontażu.

umywalka

Stosując dekoracyjny syfon, możemy wykorzystać ją jako ozdobny dodatek do łazienki w stylu vintage. Umywalki nablatowe lub wpuszczane w blat montujemy na blacie, który jest częścią zabudowy łazienkowej lub samodzielnym elementem wyposażenia. W przypadku umywalki wpuszczanej w blat musimy wykonać w nim otwór idealnie odpowiadający jej wymiarom. To rozwiązanie idealnie pasuje do małych i dużych łazienek nowoczesnych i minimalistycznych.

umywalka

Umywalka meblowa to również popularny model dedykowany specjalnym szafkom łazienkowym z otworem na jej montaż. Szafka może być stojąca lub podwieszana. W szafce możemy schować potrzebne przybory łazienkowe, a jednocześnie sprytnie ukryć instalację odpływową.

Umywalki z ceramiki i konglomeratu

Wybór materiału, z jakiego będzie wykonana umywalka, jest raczej indywidualną kwestią. Na rynku możemy spotkać umywalki wykonane z dwóch różnych materiałów – ceramiki oraz konglomeratu. Czym się od siebie różnią? Ceramika to najpopularniejszy materiał, jeśli chodzi o urządzenia sanitarne. Jest odporna na uszkodzenia i zarysowania, a także na kamień i rdzę, ponadto łatwo dbać o jej czystość. Jeżeli zadbamy o nią przy użyciu odpowiednich środków, bez wątpienia nasza umywalka ceramiczna przez długie lata będzie prezentować się jak nowa. Konglomerat to materiał powstały z kamienia naturalnego i domieszki żywic akrylowych.

umywalka

Jego charakterystyczną cechą jest podatność na kształtowanie, dlatego wykonane z niego umywalki są dostępne w bardzo różnych, oryginalnych kształtach. Podobnie jak ceramika, konglomerat również jest odporny na zarysowania i uszkodzenia, ponadto jest miły i ciepły w dotyku. Wymaga jednak odpowiedniej konserwacji przy użyciu specjalistycznych środków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.