umywalka wpuszczana w blat

Umywalki wpuszczane w blat – wady i zalety

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki jest umywalka. Powinno się na nią znaleźć miejsce, bez względu na to jaką powierzchnią łazienki dysponujemy. Producenci umywalek starają się trafić w bieżące potrzeby swoich Klientów, oferując rozmaite modele umywalek. Jednym z nich jest umywalka wpuszczana w blat. Jakie wady i zalety ma to rozwiązanie?

Wady umywalek wpuszczanych w blat

Jak sama nazwa wskazuje, montaż umywalki wpuszczanej w blat wiąże się również z zaplanowaniem montażu blatu. Wymaga to nieco pracy i zastanowienia się, aby rozwiązanie to okazało się trafione i funkcjonalne. Najczęściej wybierając tego typu umywalkę, musimy również zakupić pod wymiar szafki łazienkowe, gdyż to najlepszy sposób wykorzystania miejsca pod blatem i ukrycia mniej estetycznych elementów umywalki, jak chociażby syfonu.

umywalka wpuszczana w blat
Zastosowanie umywalki wpuszczanej w blat wiąże się z zakupem odpowiedniego rodzaju blatu oraz szafki łazienkowej pod blat.

Nie da się ukryć, że rozwiązanie to jest droższe, bardziej pracochłonne i czasochłonne, jeśli chodzi o montaż oraz mało elastyczne. Umywalka wpuszczana w blat zawsze musi być montowana w ten sam sposób. Poza tym blat łazienkowy powinien być wykonany z materiału trwałego i odpornego na zarysowania, ale przede wszystkim odpornego na wpływ wody i wilgoci, która w łazience jest na porządku dziennym.

Zalety umywalek wpuszczanych w blat

Trzeba jednak przyznać, że rozwiązanie to ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Fakt, że umywalka jest wpuszczona w blat, pod którym znajdują się szafki łazienkowe, stanowi ogromny atut w małych łazienkach – w ten sposób doskonale wykorzystujemy dostępne miejsce, rozwiązanie to jest też bardzo praktyczne, gdyż dzięki temu możemy mieć zawsze pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy. Poza tym umywalki wpuszczane w blat prezentują się lekko i nowocześnie, co również jest bardzo ważne w małych łazienkach, jeżeli zależy nam na jej optycznym powiększeniu.

umywalka wpuszczana w blat
Zastosowanie umywalki wpuszczanej w blat to świetne rozwiązanie w małej łazience. Pod umywalką możemy zamontować szafkę, w której będziemy przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy.

Jak już wspomnieliśmy, zastosowanie umywalki wpuszczanej w blat to także świetny sposób na ukrycie syfonu czy rur odpływowych. I co ważne, umywalki wpuszczane w blat świetnie pasują zarówno do stylizacji starodawnych, jak i tych nowoczesnych, minimalistycznych. Stojąc więc przed wyborem umywalki do swojej łazienki, warto bliżej przyjrzeć się temu modelowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.