umywalka z blatem

Umywalka z blatem – funkcjonalne rozwiązanie do każdej łazienki

Umywalka to jeden z ważniejszych sprzętów sanitarnych w łazience. Jednocześnie jest częścią strefy, która pełni w łazience także rolę dekoracyjną. Projekt strefy umywalki powinien więc uwzględniać zarówno funkcjonalność, jak i walory estetyczne. Jednym z nowoczesnych i praktycznych rozwiązań jest umywalka z blatem. Może występować w kilku wersjach – jako umywalka nablatowa, umywalka wpuszczana w blat oraz umywalka z wbudowanym blatem. Jakie zalety ma każda z nich?

Umywalka z blatem – praktyczna i prosta w montażu

Umywalka ze zintegrowanym blatem ceramicznym, który stanowi niejako jej przedłużenie to świetne rozwiązanie, jeżeli zależy nam na szybkim montażu umywalki, a jednocześnie na niewielkiej, wolnej przestrzeni obok, bez potrzeby montażu blatu.

umywalka z blatem

Umywalka z blatem to praktyczne rozwiązanie, jeżeli chcemy mieć zawsze pod ręką niezbędne kosmetyki, tj. mydło, szczoteczki do zębów, dezodorant, perfumy czy jeszcze inne. Możemy także ustawić na nim niewielkie elementy dekoracyjne, na przykład świeczkę czy sukulent. Taka umywalka to wygodny i niedrogi sposób na połączenie umywalki oraz blatu w jednym sprzęcie. Umywalka taka może samodzielnie wisieć na ścianie lub być zamontowana na szafce łazienkowej.

Umywalka wpuszczana w blat – elegancka i minimalistyczna

Kolejnym, popularnym rozwiązaniem w łazience jest umywalka wpuszczana w blat. Jej montaż polega na odpowiednim dobraniu blatu z wyciętym miejscem na umywalkę, która zostaje w nim niejako ukryta i zabudowana. Zwykle jej dolna część ukryta zostaje w zamykanych szafkach stanowiących część całego zestawu.

umywalka z blatem

Taka zabudowa prezentuje się bardzo elegancko, gdyż pozwala ukryć wszelkie elementy instalacji, które psułyby efekt wizualny. Jednocześnie umożliwia maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Umywalka wpuszczana w blat jest też łatwiejsza w utrzymaniu w czystości.

Umywalka nablatowa – nowoczesna i bardzo efektowna

Dla miłośników ciekawych i nietuzinkowych rozwiązań aranżacyjnych z pewnością sprawdzi się umywalka nablatowa, czyli montowana bezpośrednio na blacie. Taka umywalka zwykle posiada wysokie ranty i wygląda jak ceramiczna miska, czym bardzo przyciąga uwagę.

umywalka z blatem

Może być w standardowym, białym kolorze, ale coraz częściej decydujemy się na wybór umywalki nablatowej w innych odcieniach, na przykład czarnym, czerwonym, złotym, srebrnym, jasnoróżowym i jeszcze innych. Kolorowa umywalka nablatowa doskonale podkreśli styl łazienki i będzie stanowić ważny dodatek dekoracyjny. Umywalki nablatowe mogą być montowane samodzielnie na blacie lub jako część zabudowy mebli łazienkowych – w obu wypadkach prezentuje się bardzo efektownie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.