szklana umywalka nablatowa

Szklane umywalki nablatowe – montaż i pielęgnacja

Szklane umywalki nablatowe to prawdziwy hit aranżacyjny. Prezentują się naprawdę pięknie i dodają łazienkom oryginalnego wyglądu. Jednak by było tak zawsze, wymagają one specjalnego traktowania, od montażu zaczynając, na codziennym czyszczeniu kończąc. Jak należy zamontować szklaną umywalkę we właściwy sposób? Jak i czym czyścić te umywalki?

Szklane umywalki nablatowe – jak je zamontować?

Szklana umywalka nablatowa, choć trwała, jest podatna na zarysowania i zmatowienie. Wymaga więc specjalnego traktowania. Aby ją prawidłowo zamontować, bez uszkodzenia, najlepiej ściśle stosować się do zaleceń producenta. Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które warto wziąć pod uwagę przy montażu. Po pierwsze, musimy uważać, aby umywalka nie stykała się bezpośrednio z powierzchnią blatu, podestu lub kleju silikonwego – najpierw należy zastosować pierścień lub uszczelkę z silikonu lub EPDM.

szklana umywalka nablatowa

W przypadku montażu umywalki na blatach drewnianych lub meblach łazienkowych lepiej jest podfrezować blat, aby umywalka osiadła nieco głębiej, i zastosować podkładkę z plastiku, gumy lub EPDM. Po drugie, powierzchnia zewnętrzna umywalki nie może stykać się z ostrymi krawędziami, gdyż narażona jest na rysy. Dotyczy to szczególnie umywalek z barwionego szkła.

Jak czyścić szklaną umywalkę nablatową?

Dbanie o czystość szklanej umywalki również wymaga specjalnego podejścia. Przede wszystkim część zewnętrzna umywalki nie może mieć stałego kontaktu z wodą, nie można też jej czyścić za pomocą silnych środków czyszczących opartych na substancjach żrących, lub proszków i płynów z właściwościami ściernymi. Do czyszczenia stosujemy wyłącznie łagodne detergenty. Ważna jest też regularność czyszczenia umywalki, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Nie dopuścimy dzięki temu do nawarstwiania się osadów z wody i mydła, które po dłuższym czasie coraz trudniej usunąć. Po każdorazowym użyciu warto umywalkę przetrzeć wilgotną ściereczką z mydłem, unikniemy wtedy powstawania zacieków i osadów, a umywalka będzie pięknie lśnić.

szklana umywalka nablatowa

Do usunięcia trudniejszych osadów warto skorzystać z domowych, sprawdzonych metod, które nie uszkodzą delikatnej powierzchni umywalki. Należą do nich chociażby sok z cytryny czy roztwór sody oczyszczonej i wody. Powierzchnie zewnętrzne czyścimy wyłącznie wilgotną ściereczką z mydłem lub łagodnymi preparatami czyszczącymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.