umywalka

Rodzaje umywalek łazienkowych

Wybór umywalki do łazienki powinien być bardzo przemyślany. Każdego dnia wielokrotnie wszyscy członkowie naszej rodziny będą z niej korzystać, powinna więc być zamontowana w taki sposób, aby dla każdego była wygodna i funkcjonalna. Obecnie istnieje kilka sposobów montażu umywalki. Który z nich okaże się dla nas najlepszy?

Umywalka „szyta na miarę”

Umywalka powinna być dopasowana zarówno do stylu łazienki, jak i jej wielkości. Jeśli nasza łazienka jest niewielka, nie możemy pozwolić sobie na dużą umywalkę wbudowaną w meble łazienkowe, gdyż zajmie ona zbyt dużo cennej przestrzeni. Ale w dużej łazience taki zestaw świetnie zapełni przestrzeń, sprawiając, że będzie ona przytulna, pomimo dużej powierzchni.

Ale jakie rodzaje umywalek łazienkowych są dostępne w sprzedaży? Najczęściej wybierane klasyczne umywalki wiszące, sprawdzające się w każdym wnętrzu, które mogą różnić się kształtem, wymiarami i kolorystyką. Równie modne są ostatnio także umywalki wpuszczane w blat lub nablatowe, a także wbudowane w szafkę łazienkową.

umywalka
Umywalka nablatowa.
umywalka
Umywalka wpuszczana w blat.

Takie rozwiązanie jest przede wszystkim funkcjonalne, a przy tym prezentuje się bardzo atrakcyjnie. W przypadku umywalek nablatowych oraz wpuszczanych w blat, można je umiejscowić nad szafkami łazienkowymi, jednak nie jest to konieczne. Pod takim blatem może się też znaleźć pralka czy kosz na pranie – wszystko zależy od tego, jak rozmieścimy poszczególne elementy wyposażenia. To dobra aranżacja zarówno dla małej, jak i dużej łazienki. Dla licznej rodziny sprawdzą się dwie lub więcej takie umywalki, gdyż to ułatwi codzienne korzystanie z łazienki.

Sposoby montażu umywalek

Jak wspomnieliśmy, umywalki łazienkowe różnią się od siebie pod względem sposobu montażu. Zasadniczy podział wyróżnia umywalki wiszące i stojące.

umywalka
Umywalka wisząca.
umywalka
Umywalka stojąca na postumencie.

Zdecydowanie wygodniejszym i prostszym rozwiązaniem jest umywalka stojąca. Jest zdecydowanie bardziej stabilna i może znajdować się na postumencie, szafce łazienkowej lub blacie. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na umywalkę wbudowaną w szafkę łazienkową, trzeba dobrać je idealnie wymiarami. Umywalki wiszące montuje się na specjalnych śrubach. Są one raczej niewielkie, dlatego takie rozwiązanie sprawdzi się w małej łazience w bloku. Jak widać, wybór jest bardzo bogaty, więc każdy znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.