umywalka

Najmodniejsze umywalki w tym sezonie

Umywalka to ważny element wyposażenia każdej łazienki. Pełni nie tylko funkcję sanitarną, ale coraz częściej także dekoracyjną. Nic więc dziwnego, że aranżując łazienkę, szukamy sprzętów, które swoim wyglądem wpasują się w całą stylistykę. Do nowoczesnej łazienki szukamy nowoczesnej, minimalistycznej umywalki. Co oferuje nam w tej kwestii rynek?

Rodzaje umywalek do nowoczesnej łazienki

 

• Umywalki nablatowe

 

umywalka

To bardzo modne rozwiązanie w nowoczesnych rozwiązaniach, zwłaszcza gdy wykonana jest z nie tylko z klasycznej ceramiki, ale ze szkła lub kamienia i dodatkowo w jakimś ciekawym kształcie, na przykład owalna. Taka umywalka wygląda bardzo efektownie, a przy tym jest praktyczna. Wolną przestrzeń na blacie wokół umywalki można wykorzystać w dowolny sposób, na przykład ustawić najczęściej używane kosmetyki.

• Umywalki wpuszczane w blat

 

umywalka

To podobne rozwiązanie do umywalek nablatowych, przy czym są montowane wewnątrz blatu, a nie na nim. Montaż umywalki wpuszczanej w blat jest nieco skomplikowany, ale i wysoce estetyczny. Gdy pod umywalką umieścimy też szafkę, mamy możliwość ukryć wszystkie dodatkowe elementy, takie jak odpływ i rury łączące z instalacją sanitarną.

• Umywalki wiszące

 

umywalka

Cała linia wiszących sanitariatów jest prawdziwym hitem i synonimem nowoczesności oraz minimalizmu. To też bardzo praktyczne rozwiązanie pod względem zachowywania czystości. Wisząca umywalkę, podobnie jak wiszące miski WC o wiele łatwiej umyć, gdyż nie posiadają trudno dostępnych miejsc. Są dobrym wyborem do małych łazienek, ponieważ nie zajmują miejsca na podłodze, optycznie powiększając pomieszczenie.

Umywalki szklane, granitowe czy ceramiczne?

Bez względu na to, na jaki rodzaj umywalki się zdecydujemy, musimy jeszcze wybrać materiał, z jakiego będzie ona wykonana. Najpopularniejszym materiałem jest oczywiście ceramika, jeżeli jednak chcemy uzyskać lepszy efekt wizualny, warto wybrać spośród umywalek szklanych bądź granitowych.umywalka Cechują się wspaniałym wyglądem, ale i dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio o nie dbając, mogą przez lata wyglądać jak nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.