dwie umywalki

Łazienka z umywalką dla dwojga – jak zaaranżować?

Łazienka to miejsce, w którym każdego poranka spędzamy sporo czasu, szykując się do pracy czy do szkoły. Często robimy to w pośpiechu, by inni domownicy też zdążyli z niej skorzystać przed wyjściem. Dlatego remontując łazienkę, warto pomyśleć czy w strefie umywalki nie zaaranżować miejsca dla dwojga. Dlaczego warto to zrobić? I jak zaaranżować taką łazienkę?

Łazienka ze strefą umywalki dla dwojga

Wbrew pozorom, by zaaranżować strefę umywalki dla dwojga, wcale nie musimy posiadać dużej, przestronnej łazienki. Przy dobrym zaplanowaniu przestrzeni z powodzeniem uda nam się wprowadzić ten plan także w małej, blokowej łazience. Takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy z jednej łazienki korzysta kilka osób. Dostęp do dwóch umywalek i lustra sprawia, że dwie osoby naraz mogą skorzystać z łazienki, co skraca czas oczekiwania przez kolejne osoby. W jednym momencie można się ogolić, myć zęby czy wykonać makijaż. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które o poranku z reguły nie mają zbyt wiele czasu. Jak więc zaaranżować taki kącik?

Aranżacja łazienki z umywalkami dla dwojga

Najczęstszym rozwiązaniem jest montaż dwóch umywalek obok siebie, mogą to być umywalki nablatowe lub wpuszczane w blat. Blat powinien być na tyle szeroki, by dwie osoby mogły przy nim spokojnie stanąć. Pod blatem znajduje się miejsce na szafki łazienkowe, w których każdy domownik może schować swoje przybory i akcesoria potrzebne do codziennej higieny.

dwie umywalki

W strefie umywalki dla dwojga możemy też wybrać model jednej umywalki z dwoma komorami – to dobre rozwiązanie, gdy w łazience nie ma zbyt wiele miejsca i chcemy zamontować umywalkę na jednej, większej szafce łazienkowej. Oczywiście nie możemy zapomnieć też o lustrze – powinno ono być na tyle duże, by dwie osoby swobodnie się w nim przeglądały. W małych łazienkach najlepszym rozwiązaniem jest po prostu umieszczenie dużej tafli lustra na ścianie nad umywalkami, które dodatkowo optycznie powiększy wnętrze.

dwie umywalki

Jeżeli zależy nam na stylowym wykończeniu, możemy zdecydować się na dwa osobne lustra w ozdobnych ramach. Pamiętajmy przy tym, że każde lustro powinno mieć swoje osobne źródło światła, na przykład halogenowe lub kinkiety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.