Kamienne umywalki

Biała ceramika łazienkowa dominuje zarówno w małych blokowych łazienkach, jak i w pokojach kąpielowych. Takie preferencje konsumenckie trzeba chyba zrzucić na karb przyzwyczajeń i lenistwa: przecież wybór ceramiki kolorowej i wykonanej z bardzo ciekawych materiałów jest na rynku ogromny! Oczywiście zaaranżowanie łazienki przy wykorzystaniu niesztampowych elementów ceramiki wymaga namysłu i staranności, ale przecież wszystko, co robimy w łazience, robimy dla siebie – czy wieloletnie poczucie komfortu nie jest warte tego, aby starannie wybrać wannę, kabinę prysznicową czy umywalkę? Wśród niekonwencjonalnych materiałów znajdziemy egzotyczne drewno, kamień, metal czy szkło.

Epoka kamienia…

 

Z gubsza ciosana kamienna umywalka
Z grubsza ciosana

…łazienkowego wcale nie minęła! Przeciwnie: nie tylko trwa w rozkwicie, ale prowokuje projektantów do poszukiwania coraz ciekawszych rozwiązań. Szczególnie ciekawie prezentują się kamienne umywalki. Niektóre modele rzeczywiście wyglądają jak wyciosane z kamienia przed wiekami. Jeśli wyobrazić je sobie w towarzystwie innych – prostych w formie i jednolitych w kolorze – elementów wyposażenia łazienki, okażą się naprawdę efektownym sposobem na dodanie łazience niecodziennego uroku. Na przykład taka umywalka przywodząca na myśl przepołowione jajo dinozaura czy odłamek głazu narzutowego, w połączeniu  z nowoczesną armaturą robi naprawdę duże wrażenie.

Kamienie szlachetne

Kamień szlachetny czy szlachetny kamień?
Kamień szlachetny czy szlachetny kamień?

Ale kamienne umywalki mogą także imitować kamień szlachetny lub półszlachetny. Niektóre wyglądają jak wyrzeźbione z bursztynu, inne robią wrażenie niemal jubilerskich cacek z koralu czy agatu. Oczywiście w rezydencjach najbogatszych Polaków znajdziemy zapewne i złote klamki i bursztynowe umywalki, ale dla przeciętnego użytkownika przybytków kąpielowych ta opcja jest nie do przeskoczenia. Na szczęście kamień zawsze wygląda szlachetnie – nawet, jeśli jest… z grubsza ciosany.

Bez względu na to czy postawimy na kamień, czy na klasyczną ceramikę, pamiętajmy, że aranżacja łazienki musi być spójna i przemyślana. W przeciwnym wypadku nawet najatrakcyjniejsza umywalka zniknie w otoczeniu przypadkowych akcesoriów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.