toaleta bezrantowa

Toaleta bezrantowa – hit czy kit?

Czystość i higiena w łazience to priorytet każdej gospodyni. Rozwijające się bakterie na muszli klozetowej czy innych elementach wyposażenia łazienki mogą być niebezpieczne dla zdrowia, dlatego to tak ważne, by regularnie je czyścić. Wiedzą o tym też sami producenci tych elementów sanitarnych, dlatego wychodząc naprzeciw naszym potrzebom, proponują rozwiązania maksymalnie ułatwiające dbanie o czystość. Jednym z nich jest toaleta bezrantowa. Co warto o niej wiedzieć? Jakie posiada zalety, a jakie wady?

Miska WC bezrantowa – czym się charakteryzuje?

Toaleta bezrantowa nie posiada typowego dla misek stojących kołnierza, który jest głównym miejscem zbierania się brudu i zarazków. Zatem spłukując wodę, możemy mieć pewność, że oczyszczona zostanie cała misa. Oczywiście nie oznacza to, że nie trzeba jej wcale czyścić, niemniej jest to o wiele prostsze niż w toalecie z pełnym rantem. Do jej czyszczenia nie potrzebujemy środków ze specjalnie wygiętym dozownikiem dopasowanym do kołnierza, co jest o wiele prostsze.toaleta bezrantowa Poza tym udowodniono, że używanie miski bezrantowej pozwala ekonomiczniej korzystać z wody. W standardowych modelach podczas spłukiwania wody zużywa się jakieś 6 litrów, podczas gdy w modelach bezrantowych to tylko 3 – 4 litry. Trzeba też powiedzieć, że miski bezrantowe prezentują się bardzo estetycznie i doskonale pasują do łazienek urządzonych w minimalistycznym stylu. toaleta bezrantowaAle rozwiązanie to posiada też pewne wady. Bez odpowiednio zamontowanej i wyregulowanej spłuczki może dochodzić do wylewania nadmiaru wody na podłogę. W tradycyjnych modelach to właśnie kołnierz pełni rolę zatrzymywania nadmiaru wody. Tymczasem w modelach bezrantowych trzeba to ustawić ręcznie i zadbać o to jeszcze na etapie montażu.

Dlaczego warto wybrać toaletę bezrantową?

Toalety bezrantowe zyskują coraz większą popularność nie tylko dlatego, że to po prostu modna nowość na rynku. Wiele osób dostrzega, jak łatwo i szybko można zadbać o jej czystość, a z pewnością nikt z nas nie ma ochoty poświęcać kilku godzin na dokładne czyszczenie łazienki, w tym toalety. toaleta bezrantowaCenimy sobie szybkie, proste i skuteczne rozwiązania i właśnie takim jest toaleta bez kołnierza!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.