toaleta bezrantowa

Nowoczesna toaleta bezrantowa – zalety i wady

Bez wątpienia każdy z nas lubi nowoczesne rozwiązania do domu, które ułatwiają życie oraz dbanie o czystość. Jeszcze do niedawna na rynku wyposażenia łazienek wybór był raczej skąpy, a producenci ograniczali się do sprzedaży jednego modelu umywalki czy miski WC, dostępnych tylko w jednym kolorze. Dziś wszystko się zmieniło. Producenci prześcigają się w tworzeniu ciekawych ofert sprzedażowych, proponując nowoczesne rozwiązania aranżacyjne. Jedną z nowości na rynku jest toaleta bezrantowa. Mówi się, iż ma ona zapewnić nowy poziom czystości i znacznie ułatwić dbanie o porządek w łazience. Jak sprawa wygląda w praktyce?

Toaleta bezrantowa, kontra zwykła toaleta – czym się różni?

Miski bezrantowe, nazywane także bezkołnierzowymi, nie posiadają charakterystycznego dla klasycznej toalety obrzeża wewnątrz miski. W efekcie nie posiada ona zakamarków, w których mógłby zbierać się brud i bakterie. Brak obrzeża sprawia, że toaletę myje się znacznie szybciej i efektywniej, nie ma też niewidocznych miejsc, do których trudno dotrzeć, a które są szczególnie narażone na gromadzenie się nieczystości. Sprzątając regularnie taką toaletę, nie musimy stosować silnych detergentów do uporczywego brudu, gdyż nie ma możliwości, by takowy się w niej nagromadził. Zatem jej mycie jest bardziej ekologiczne i bezpieczniejsze dla naszego zdrowia.

toaleta bezrantowa

Specjalny kształt misy w toalecie bezrantowej służy nie tylko efektywniejszemu myciu. Dzięki innowacyjnemu systemowi spłukiwania umożliwia ona znaczne oszczędności wody. Na jakiej zasadzie to działa? Otóż woda wypływająca podczas spłukiwania nie jest prowadzona pod zamkniętym kołnierzem, lecz płynie bezpośrednio kanałem wokół misy. Jej dynamiczny nurt sprawia, że potrzeba o wiele mniej wody, by spłukać toaletę bezrantową, w porównaniu ze zwykłą miską WC.

Wady toalet bezrantowych

Oczywiście toaleta bezrantowa posiada też pewne wady. Wiele osób posiadających ten model miski WC narzeka, iż brak możliwości ustawienia ilości wody zużytej do spłukiwania oraz brak rantu sprawia, iż część wody jest wychlapywana na podłogę. Podobny efekt daje zbyt mało wyprofilowanie miski z przodu w niektórych modelach. Mając to na uwadze, warto przed zakupem dowiedzieć się, czy interesujący nas model umożliwia zmianę ustawień spłukiwania wody oraz jak wyprofilowany jest jego przód.

toaleta bezrantowa

Jeszcze jeden problem to ukryty system montażu miski stosowany przez niektórych producentów, przez co w razie awarii bardzo trudno się do niego dostać i określić, w czym tkwi problem oraz dokonać naprawy. Jak widać, toaleta bezrantowa posiada zarówno mocne, jak i słabsze strony. To, czy zdecydujemy się na jej zakup, jest naszą indywidualną decyzją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.