Wszystko w jak najlepszym porządku, czyli szafki w łazience

Łazienka jest obok kuchni miejscem w domu, w którym przechowujemy najwięcej rzeczy nam potrzebnych codziennie, od najmniejszych drobiazgów, jak kosmetyki, po większe, jak na przykład ręczniki czy środki czystości. Jeśli chcemy, by łazienka ładnie się prezentowała, należy wszystkie te rzeczy sprytnie poutykać, poupychać i po prostu powkładać w miejsca, które stworzymy specjalnie dla nich. Nigdy przypadkowo. Wtedy to się nazywa porządkiem. Dlatego w łazienkach mile widziane są wszelkie półki, szafki, szuflady, oczywiście dostosowane do użytkowników i ich potrzeb.

Szafki łazienkowe KOŁO
Szafki łazienkowe KOŁO

Na drobiazgi i nie tylko

Szafka podumywalkowa jest idealnym miejscem na podręczne drobiazgi, jak na przykład zestaw do makijażu i demakijażu, szczotka do włosów i inne. Najlepszym rozwiązaniem byłyby w tym przypadku szuflady. Nadają się one jednak do w miarę głębokich szafek. Szafki o głębokości 40 centymetrów będą bardziej funkcjonalne z drzwiczkami zamiast szuflad. Nad odpowiednio dużą umywalką dobrze prezentować się będzie szafka z lustrem. Ale tylko wtedy, gdy schylając się do kranu nie uderzymy w nią głową. Idealnym miejscem na szafkę łazienkową mogą być przestrzenie nad stelażem podtynkowym. Często tworzą one 20 centymetrowe półki, które są nieco za płytkie na szafki. Jednak jeśli pozwala nam na to przestrzeń łazienkowa, w momencie planowania zabudowy stelażowej wc, warto powiększyć ją o chociaż dodatkowe 10 lub 20 centymetrów. Da to odpowiednio większą głębokość szafek, przez co będą bardziej funkcjonalne. Mnóstwo miejsca zyskamy również, jeśli zabudowa należy nie tylko do miski sedesowej, ale także zdecydowaliśmy się na geberit. Wtedy również możemy pozwolić sobie na szerokie szafki. Oczywiście można je stworzyć poprzez przedłużenie zabudowy, nawet na całą ścianę, jeśli rozmiary łazienki nam na to pozwalają, lecz tak naprawdę jest to strata pieniędzy i miejsca. Lepiej wykorzystywać jest wnęki już istniejące niż na siłę tworzyć kolejne.

Dla wygody i higieny 

praktyczne szuflady w łazience
praktyczne szuflady

Ciężko jest pozbyć się z łazienek wszelkich bibelotów, bo wszystkie wydają się potrzebne. Dlatego lepiej, jeśli będą one schowane. Trudno jednak nie powiesić w takim miejscu otwartej półki, która da dostęp do najpotrzebniejszych akcesoriów. Warto się jednak zastanowić, czy nie lepiej jest schować ich większość, zwłaszcza przez specyficzne środowisko łazienkowe, gdzie mimo najdokładniejszego sprzątania często roi się o bakterii, a wiadomo, że na półkach i rzeczach na nich pozostawionych wszystko osiada najszybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.