Wieszaki łazienkowe

Rola akcesoriów w dobrze urządzonej łazience jest, można by powiedzieć, kluczowa. Elementy ruchome wyposażenia łazienki, czyli pojemniki, mydelniczki, uchwyty i inne dekoracyjne bibeloty dopełniać będą całości naszej wizji pomieszczenia. Wśród tych podstawowych akcesoriów należy wymienić wieszaki łazienkowe. One także powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i dopasowane do całości wystroju pod względem  koloru  i kształtu. Wiadomo przecież, że jeśli chodzi o urządzanie wnętrz to diabeł tkwi w szczegółach. Dzięki bogatej gamie wzorów i kolorów możesz delikatnie podkreślić i ożywić wystrój swojej łazienki.

Okragły uchwyt na recznik
Okrągły uchwyt na ręcznik

Jakie wieszaki wybrać?

Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, sprawdźmy przy sklepowej półce czy wieszak, który wpadł nam w oko jest dobrze zaprojektowany i czy spełni swoją rolę. Wybrany przypadkowo, najtańszy i źle zaprojektowany wieszak łazienkowy będzie się obrywał i nie utrzyma ciężaru ręcznika czy szlafroka. Nie jesteśmy zresztą skazani na zwykłe haczyki czy drążki, bo nowoczesnych rozwiązań do łazienki jest więcej.

Znakomicie do naszej łazienki pasować będzie ścienny grzejnik, który da się wykorzystać jako wieszak na ręczniki. Warto zainwestować w płaszcz kąpielowy, ponieważ jest jednocześnie podgrzewający i suszący wilgotne rzeczy na nim powieszone. Różnorodne kształty tego rodzaju grzejników dostępne są na rynku, z pewnością pozwolą Wam dopasować kształt wieszaka do wystroju  łazienki.

Gdzie montować wieszak?

montaż wieszaka na ręcznik
montaż wieszaka na ręcznik

Wieszaki w łazience niezależnie od wybranego modelu, aby spełniały swoją rolę, powinny być raczej montowane na wkręty i uchwyty. Wieszaki najpopularniejsze, czyli klejone haczyki nie sprawdzą się w mokrym środowisku łazienki, będą się odklejać i denerwować użytkowników łazienki. Dostępne są na rynku wieszaki metalowe, plastikowe, chromowane, mosiężne w formie kółek, haczyków czy ruchomych drążków.

Pamiętajmy, że aby wieszak dobrze spełniał swoją rolę musi być zamontowany w miejscu zgodnym z jego przeznaczeniem. Uchwyty i wieszaki montujemy zawsze w pobliżu umywalki, wanny, kabiny prysznicowej czy bidetu. Pozwoli to na łatwy i szybki dostęp do płaszcza kąpielowego, szlafroka czy ręcznika bez zachlapania wodą całej łazienki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.