W kolorach jesieni

A, to już zależy co się komu z jesienią kojarzy. Jednym kolory przygasłe, zimne i wprowadzające w zły nastrój, innym ciepłe pomarańcze, rudości, czerwienie  i żółcie. I dla tych drugich właśnie kilka rozwiązań aranżacyjnych pod hasłem: „niech żyje jesień”. Jesienna kolorystyka ożywcza jest naprawdę apetyczna. Wszystko jedno, czy zdecydujemy się pokryć ściany łazienki pomarańczowymi płytkami ceramicznymi, czy jedynie postawimy na pojedyncze elementy wystroju, oranż zawsze jest niezwykle energetycznym kolorem i na pewno szybko postawi na nogi jesiennych śpiochów. Takie „żarówiaste” kolory doskonale współgrają z klasyczną bielą – są wtedy jeszcze widoczniejsze, nasycone i stanowią miły kontrapunkt dla oka.

  W ten deseń

W złotych płomieniach liści
W złotych płomieniach liści

Kto nie lubi monochromatycznych płytek ściennych czy podłogowych, może pomyśleć o płytkach wzorzystych. Zdobione w motywy liści czy kwiatów, jeszcze intensywniej budzą jesienne skojarzenia. Dobrze wygląda połączenie jednokolorowych intensywnie pomarańczowych, czerwonych czy żółtych płytek  z płytkami białymi drukowanymi  w graficzne wzory liści. W ogóle umiejętne żonglowanie kolorami i wzorami zawsze dobrze robi wizerunkowi naszej łazienki. Nie powinniśmy bać się rozmaitych połączeń, gdyż świadczą one o wyrafinowaniu estetycznym. Jeśli mamy z tym kłopoty lepiej nie uciekać od tematu, a poprosić o pomoc projektanta wnętrz.

Detale

Niczym przepołowiona dynia
Niczym przepołowiona dynia

Pomarańczowa wanna? Czerwona umywalka? Żółty brodzik? Dlaczego nie. Ceramika łazienkowa nie musi być biała. Choć przywiązani jesteśmy do bieli, nie oznacza to, że nie nauczymy się aranżować przestrzeni w innych kolorach. Biel dobrze je ze sobą „pożeni” i wyeksponuje, ale nie musi być zawsze kolorem dominującym. Jeśli boimy się agresywnej kolorystyki, ale jesienna aranżacja nam się podoba, sięgnijmy po tekstylia czy gadżety – te zawsze można wymienić bez konieczności demontowania całej łazienki. Warto zauważyć, że rolety tekstylne w jesiennych kolorach pięknie filtrują jesienne i zimowe słońce, którego z dnia na dzień mamy coraz mniej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.