Urządzamy małą łazienkę w bloku

Mała łazienka w bloku to dla wielu osób prawdziwy koszmar, jeśli chodzi o wyposażanie. Jak zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty sanitarne, a przy tym nie zająć całej niedużej powierzchni? Wymaga to kombinowania, i to niemałego. Ale urządzenie małej łazienki w sposób ergonomiczny i ładny wcale nie jest niemożliwe.

Mała łazienka i jej atuty

Mała łazienka to z pewnością miejsce, które nie wymaga długiego sprzątania. A ponieważ jest to miejsce, w którym dbamy o własną higienę, ono również powinno być utrzymane w nienagannym porządku. Przy małej powierzchni dużo łatwiej o to dbać. Poza tym to idealne miejsce do wykorzystania bardzo modnych ostatni tafli lustrzanych na całej ścianie. Takie rozwiązanie optycznie powiększa wnętrze, dzięki czemu nie staje się ono przytłaczające. Jednocześnie nasza łazienka jest po prostu modna, elegancka i atrakcyjna.

Triki aranżacyjne

Przy wyposażaniu małej łazienki warto pamiętać o kilku żelaznych zasadach. Po pierwsze, unikamy ciemnych kolorów. One optycznie zmniejszają pomieszczenie i sprawiają, że staje się ponure. Wybierzmy więc odcienie jasne, pastelowe, z małymi dodatkami w ciemniejszych kolorach, które nadadzą wnętrzu „pazura”. Kolejna sprawa to oświetlenie. W łazience, zwłaszcza małej, dobrze sprawdza się oświetlenie punktowe, czyli kinkiety. Warto umieścić je nad umywalką przy lustrze, nad półkami czy też nad prysznicem. W ten sposób wyeksponujemy te miejsca i sprawimy, że pomieszczenie wyda się nam przestronne. Jeżeli chodzi o urządzenia sanitarne, warto korzystać z linii produktów o zmniejszonych wymiarach zaprojektowanych właśnie z myślą o małej łazience w bloku. Kierujmy się tu rozwagą. Może lepiej zdecydować się na kabinę prysznicową niż wannę? Może zamiast osobnej umywalki wybrać te wbudowaną w blat naszych mebli łazienkowych, dzięki czemu lepiej je zagospodarujemy? To indywidualne wybory, które każdy z nas musi dokonać w zależności od powierzchni łazienki, jej układu i stylu. I na koniec: zagospodarujmy możliwie najlepiej ściany poprzez wybór szafek i półek wiszących, zamiast stojących. Wtedy podłoga będzie w większej mierze wolna, dzięki czemu unikniemy wrażenia „zagracenia” łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.