Ubierz łazienkę w bezpieczny kolor

Kolor w łazience to jedynie kwestia gustu. Nie spełnia żadnej funkcji oprócz dekoracji i ewentualnie poprawy nastroju. Dobieramy go według naszych upodobań, a także by pasował do ogólnej koncepcji łazienki. W łazience kolorami można zdobić praktycznie każdą powierzchnię. Kolory ścian, płytek na ścianach i podłodze, a także zabudowy wanny czy prysznica oraz zabudowy stelaża podtynkowego. Rzadko, ale jednak, spotyka się inną niż białą ceramikę, jednak to jest już zabieg odważny. Zwykle stawiamy na kolor na meblach i ścianach. Jednak połączenie wszystkiego w spójną całość wymaga sprytnego zabiegu. Istnieją bowiem kolory bezpieczne, które będą pasowały zawsze i do praktycznie każdego rodzaju wnętrza, a są też kolory, które pasują jedynie do określonego stylu.

Biel w łazience w aranżacji KOŁO
Biel w łazience w aranżacji KOŁO

Sterylna biel…

Biały jest kolorem najbardziej uniwersalnym. Połączymy go z każdym innym. Biel może pełnić rolę główną lub być tylko tłem. Można również łazienkę ubrać w samą tylko biel. Jednak wtedy stworzymy wrażenie niezwykle czystego, higienicznego i bardzo chłodnego wnętrza. Ogromnym plusem tej barwy, a raczej braku barwy, jest całkowita swoboda przy doborze dekoracji. Dopiero dobierając je decydujemy o tym, czy łazienka będzie przytulna czy surowa. Jedynym, czego nie powinno się robić z bielą, jest stosowanie jej kilku odcieni w jednym wnętrzu. Wygląda to po prostu źle, jak niedopracowana łazienka. Biel pięknie komponuje się z szarościami i klasyczną czernią. Wtedy łazienka nabiera elegancji, a odpowiednie dodatki mogą uczynić ją albo glamour, albo nowoczesną. Biel w łazience to także podstawa stylu skandynawskiego, który zawiera w sobie jedynie minimalną ilość żywszego koloru.

… czy klasyczny błękit?

Całkiem niedawno, jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy w naszym kraju można było wyjść z bezpłciowych, brzydkich beży i brązów łazienkowych, a kolor zaczął wręcz wpychać się do tego pomieszczenia, utarło się na krótko przekonanie, że kuchnia jest zielona, a łazienka niebieska. Może właśnie dlatego obecnie nowe łazienki rzadziej otrzymują kolor nieba.

Niebieska łazienka Sanitec KOŁO
Niebieska łazienka Sanitec KOŁO

Okazuje się jednak, że niebieski nadal może być atrakcyjnym kolorem w łazience, a nawet zaczyna coraz bardziej powracać do nich. Niebieski ma działanie relaksujące. Potrafi uspokoić i odświeżyć samopoczucie.Podobnie jak biel, również niebieski idealnie nadaje się do małych łazienek ponieważ daje optyczne ich powiększenie. Z tą barwą można pobawić się oświetleniem, gdyż może dać bardzo ciekawe efekty. Prawdziwy błękit połączony z kolorem białym daje styl starych włościańskich klimatów. Może być także łączony z czerwienią oraz czernią. Dużym plusem jest wiele odcieni niebieskiego. Jednym z popularniejszych jest ostatnio przydymiony niebieski, który idealnie komponuje się w mozaice na dużych powierzchniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.