Szafki i szafeczki, czyli łazienkowy dylemat

Projektując łazienkę musimy pamiętać o jednym: będziemy w niej trzymać wiele różnych rzeczy. Jeśli mamy do dyspozycji dużą powierzchnię łazienki, możemy pomieścić tam prawie wszystko, czego będziemy w niej używać. Od osobistych kosmetyków i akcesoriów łazienkowych, przez ręczniki, aż po apteczkę i zestaw detergentów. Niektóre z nich mogą z powodzeniem znaleźć miejsce w innej części domu, lecz duża łazienka jest również doskonałym miejscem na trzymanie w niej rzeczy, które nijak nie pasują do reszty mieszkania. Jednak do tego potrzebne są odpowiednie szafki.

zestaw szafek łazienkowych
zestaw szafek łazienkowych

Całe zestawy łazienkowe

Producenci wyposażenia łazienkowego stawiają obecnie nie na pojedyncze meble, lecz tworzą całe zestawy. Oprócz mebli mamy wtedy pasujące do nich lustra, półki, a nawet ceramikę wykonaną specjalnie do dedykowanych szafek. Warto wybrać meble klasyczne, z prostymi liniami i klasycznymi wykończeniami. Takie meble będą pasować do każdego stylu, jaki sobie wymyślimy w łazience. W ostatnich latach hitem są nieustannie szafki łazienkowe z frontami lakierowanymi na wysoki połysk. A kolory to już kwestia gustu i stylu, jaki wybierzemy do łazienek.

szafka podumywalkowa podwieszana
szafka podumywalkowa podwieszana

Z jakiego materiału?

Kiedyś meble produkowane były wyłącznie z drewna, teraz najwięcej mamy ofert z meblami z płyt drewnopochodnych. Jednak do łazienek, czyli miejsc o bardzo dużej wilgotności oraz tam, gdzie woda może często wylewać się na podłogę podczas kąpieli czy sprzątania, warto zainwestować w meble wykonane z materiałów wilgocioodpornych, jednak nie takie, które są odporne na chwilowe zamoczenie, lecz takie, których dłuższy kontakt z wodą nie uszkodzi. Dlatego dobrej jakości meble łazienkowe pokryte są odpowiednią substancją, która chroni mebel przed zawilgoceniem, a w konsekwencji przed rozklejeniem i zniszczeniem. Dlatego meble marki Koło mają fronty pokryte dwuskładnikowym i wodoodpornym lakierem poliuretanowym. Również konstrukcja takich mebli może wpływać na jego trwałość. Najlepszym rozwiązaniem są szafki łazienkowe, a zwłaszcza podumywalkowe, których nie stawiamy na podłodze, lecz zawieszamy na ścianie. Również te zawieszone mogą być narażone na wilgoć skraplającą się na ścianie, dlatego warto szukać szafek z cofniętą tylną ścianką, która nie dotyka ściany i nie ma kontaktu z wilgocią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.