szafka pod umywalkę

Szafka łazienkowa pod umywalkę – jak ją dobrać?

Meble łazienkowe to ważny element wyposażenia każdej łazienki. Wybór mebli na rynku jest bardzo bogaty, niemniej jeżeli ogranicza nas metraż, wybór odpowiednich może być trochę problematyczny. Trzeba wtedy szukać rozwiązań ergonomicznych i funkcjonalnych. Jednym z nich jest pojemna szafka pod umywalkę. Jak ją dobrać?

Szafka pod umywalkę i jej funkcje

Szafka pod umywalkę to jeden z podstawowych elementów mebli łazienkowych. Powinna więc być trwała i dopasowana do aranżacji całej łazienki. Ważne też, by była odpowiednio pojemna. Dlaczego? Bo zazwyczaj taka szafka służy do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów łazienkowych. Jeżeli domowników jest niewielu, nie będziemy potrzebować zbyt dużo miejsca w szafce, jeśli jednak z łazienki korzysta więcej osób, każda z nich zapewne chciałaby mieć swoje osobne miejsce na niezbędne przybory i kosmetyki. Taki układ pozwala zresztą zachować ład i porządek. Dlatego też istnieją szafki łazienkowe pod umywalkę z półkami lub z szufladami, w których znajdują się praktyczne przegrody. Te drugie rozwiązanie jest zdecydowanie praktyczniejsze dla większej rodziny. Jeżeli zdecydujemy się na dwie umywalki, automatycznie zyskujemy więcej miejsca w szafce pod umywalką.

Pomysły na nowoczesne szafki łazienkowe

W sklepach z wyposażeniem łazienek można znaleźć naprawdę wiele modeli szafek pod umywalkę. Różnią się one od siebie wielkością, pojemnością, ale i stylem wykonania. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Tego typu szafki wchodzą też w skład całych zestawów mebli łazienkowych. Oczywiście w większości sklepów istnieje możliwość wykonania indywidualnego projektu lub zmiany standardowych wymiarów. A oto kilka przykładowych aranżacji z szafkami pod umywalką:

szafka pod umywalkę
Klasyczna biała szafka pod umywalkę z dwoma szufladami.
szafka pod umywalkę
Zestaw mebli łazienkowych w kolorze drewna. Szafka pod umywalkę z jedną szufladą.
szafka pod umywalkę
Stojąca szafka pod umywalkę z litego dębu w stylu industrialnym.
szafka pod umywalkę
Stylowa szafka pod umywalkę w kolorze niebieskim.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.