szafa w łazience

Szafa w łazience na kilka sposobów

Łazienka to pomieszczenie, które głównie kojarzy nam się z urządzeniami sanitarnymi, takimi jak prysznic, kompakt WC, umywalka czy wanna. Z mebli do łazienki zwykle wyróżniamy szafki stojące i wiszące. Mało kto pomyśli wtedy o szafie. Tymczasem szafa łazienkowa to mebel, który bardzo pomaga w urządzeniu łazienki i schowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy.

Szafa do łazienki

Być może szafa w łazience wydaje nam się być zupełnie nietrafionym pomysłem. W końcu szafa to duży mebel, który wykorzystujemy raczej na garderobę niż na środki chemiczne. W łazience może zwyczajnie nie być na nią miejsca. Czy to prawda? Okazuje się, że nie do końca. Szafa może sprawdzić się nawet w małej łazience, jeśli tylko zamontujemy ją w odpowiednim miejscu i dobrze wykorzystamy. Bardzo popularnym modelem jest szafa z drzwiami rozsuwanymi, gdyż potrzebuje mniej przestrzeni niż szafa otwierana klasycznie. Warto wybrać rozsuwane drzwi lustrzane, gdyż takie duże lustro optycznie powiększy małą łazienkę i na pewno nam się przyda w codziennym użytku.

szafa
Witryna łazienkowa w stylu angielskim.

W takiej szafie można trzymać wszystko – od kosmetyków, poprzez środki czystości i ręczniki, aż po pralkę. Istnieją szafy ze specjalnie wydzielonym miejscem na pralkę bądź kosz na brudną bieliznę, dzięki czemu nie zajmują one dodatkowego miejsca. Posiadając taką szafę, właściwie nie potrzebujemy dodatkowych szafek, może jedynie półki wiszące na przedmioty codziennego użytku, na przykład szczoteczkę i pastę do zębów czy dozownik do mydła.

Aranżacje łazienki z szafą

To, na jaką szafę do łazienki się zdecydujemy, będzie oczywiście zależało od jej wielkości, a także stylu, w jakim chcemy ją wyposażyć. Istnieją szafy wbudowane w ścianę, ale także wolno stojące. Mamy szafy wyłącznie na szuflady lub na półki i wieszaki.

szafa
Szafa łazienkowa z szufladami.

Ponadto szafy mogą mieć rozmaite rozmiary, w zależności od naszych indywidualnych potrzeb. No i łazienka z szafą z pewnością wygląda nowocześnie i oryginalnie, więc jest to też ciekawy element dekoracyjny. Warto przy remoncie łazienki zastanowić się, czy szafa nie będzie wygodniejszym rozwiązaniem niż kilka szafek i półek, które tylko zabiorą miejsce. Pamiętajmy przy tym, że jeśli zdecydujemy się na stylizowaną szafę drewnianą, trzeba ją odpowiednio zaimpregnować, gdyż wilgoć i ciepło panujące w łazience mogą mieć na nią fatalny wpływ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.