szafka łazienkowa

Rodzaje szafek łazienkowych

Szafki i półki w łazience pełnią bardzo ważne funkcje. To w nich możemy przechowywać środki czystości, środki chemiczne, ręczniki i przybory higieniczne. Odpowiednio dobrane zarówno wielkością, jak i kolorystyką, mogą stanowić świetne uzupełnienie aranżacji łazienki. Oczywiście co innego sprawdzi się w łazience dużej, a co innego w małej. Przeanalizujmy więc, jakie rodzaje szafek łazienkowych są dostępne w sprzedaży i jak je najlepiej dopasować do wnętrza łazienki.

Rodzaje szafek łazienkowych

Do najpopularniejszych szafek do łazienki zaliczamy oczywiście szafki stojące. Ich ustawienie i ilość jest dowolna, w zależności od naszych potrzeb. Jeżeli chodzi o łazienki duże i przestronne, warto wybrać kilka szafek stojących i na przykład wbudować je w blat. Taka zabudowa będzie bardzo praktyczna, gdyż na blat można ustawić wiele potrzebnych w łazience rzeczy, można również wykorzystać modny ostatnio model umywalki wpuszczanej w blat, a nad nią zawiesić lustro na ścianie. W ten sposób można też sprytnie ukryć instalacje hydrauliczne, co dodaje walorów estetycznych łazience.

Szafka łazienkowa z lustrem.
Szafka łazienkowa z lustrem.

Mamy również szafki wiszące, w tym szafki łazienkowe z lustrem. Te zdecydowanie sprawdzą się w małej łazience, gdzie warto zagospodarować powierzchnię ścian, by jak najmniej rzeczy znajdowało się na podłodze. W małych pomieszczeniach szybko bowiem można uzyskać efekt „zagracenia”. Wersja szafki z lustrem jest bardzo wygodna i wykorzystywana nad umywalką. Oprócz szafek zamykanych, mamy też półki wiszące, które można zamontować dodatkowo. Te również przydadzą się w małej łazience, z której korzysta na co dzień kilka osób. Każdy z domowników może mieć taką swoją półkę, na której będzie przechowywać własne przyrządy higieniczne.

szafka łazienkowa z koszem
Szafka łazienkowa z koszem.

Stosunkową nowość na rynku stanowią szafki łazienkowe z koszem na pranie. To praktyczne rozwiązanie, gdy chcemy ukryć brudną odzież przed oczami naszych gości. Kosz jest sprytnie wbudowany w szafkę i nie rzuca się w oczy. Sama szafka natomiast ma dodatkową półkę nad koszem, gdzie można jeszcze schować jakieś rzeczy. Sprawdzi się ona zarówno w małej, jak i dużej łazience, jest świetnym uzupełnieniem reszty umeblowania łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.