O programach do projektowania łazienek

Kiedy wreszcie zaczynamy wykańczać wymarzone mieszkanie, wiele energii i serca wkładamy w aranżację łazienki. To nasze oczko w głowie. Gdy jednak staramy się wyobrazić sobie efekt naszego namysłu aranżacyjnego, często nie zdajemy sobie sprawy, że zanim zanurzymy się w naszej wymarzonej wannie, czeka nas wiele pracy i pomiarów. Nie wszyscy mają umiejętność perfekcyjnego planowania, nie wszyscy mają „miarę w oku”. Stosujemy rozmaite sztuczki: rozrysowujemy nasz plan na kartce i obliczamy wymiary poszczególnych elementów ceramiki łazienkowej i szafek. Zabieramy potem kartkę do sklepu i dobieramy wannę, umywalkę, brodzik czy sedes. Raz się uda – raz nie. Wystarczy drobna nieuwaga i brakujące dwa centymetry przestrzeni uniemożliwią nam umeblowanie łazienki. Znów wyprawa do sklepu, zwroty, reklamacje. Można tego uniknąć. Jak?

Zaprogramuj łazienkę

Zanim zdecydujesz...
Zanim zdecydujesz…

Wystarczy, że znajdziesz w Internecie program do meblowania i aranżowania łazienek. Nie tylko ustawisz dzięki niemu meble i elementy ceramiki, ale także „pomalujesz ściany”, sprawdzisz jak zachowują się kolory i faktury pod wpływem wybranego przez ciebie oświetlenia. Wszystko w 3D. Efekt jest piorunujący. Widzisz swoją łazienkę jakby już była gotowa. Wszystko zwymiarowane. Drukujesz finalny obrazek i odwiedzasz wybrane centrum handlowe. Teraz już nie ryzykujesz: precyzyjnie wybierasz meble, lampy, lustra czy biały montaż. A może nie biały – może postawiłeś na żywe nasycone kolory?

Gdzie szukać programów?

Real czy wirtual?
Real czy wirtual?

Dobre programy do projektowania łazienek znajdziesz na stronach internetowych marketów budowlanych, sklepów z ceramiką łazienkową czy armaturą; także: na stronach usługodawców trudniących się aranżowaniem wnętrz. Programy są darmowe, łatwe w obsłudze i pozwalają nam tak umeblować naszą łazienkę marzeń, że najdrobniejsze detale znajdą swoje właściwe miejsce. Może się okazać, że nasz wymarzony kolor już nam nie odpowiada, a okrągła wanna wcale nie jest taka efektowna, jak nam się wydawało na początku. Pora na zmianę – dobrze, że na wirtualnym etapie aranżacji…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.