Niezbędnik łazienkowy: szafki z lustrem

Meble łazienkowe mogą pełnić rolę nie tylko przechowalni dla  różnych akcesoriów czy drobiazgów, ale maja również inne zastosowania. Szafka stojąca, jeśli ma odpowiednią wysokość i w miarę dużą powierzchnię może być miejscem, gdzie położymy przewijak dla niemowlaka, jeśli takiego w domu posiadamy. Z kolei wysoka szafka może jeden bok użyczyć do przykręcenia wieszaka na ręczniki czy szlafroki. Bardzo funkcjonalne są także szafki z lustrem, które zawieszamy tuż nad umywalką na wysokości twarzy.

Szafka potrójna z oświetleniem
Szafka potrójna z oświetleniem

Szafka praktyczna, ale jaka?
W takiej szafce trzymamy zwykle najpotrzebniejsze kosmetyki, pastę i szczoteczki do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, mężczyzna – swoje przyrządy do golenia, a kobieta – kremy czy perfumy. Są tam drobiazgi, które chcemy mieć pod ręką, jak również leki, o których nie powinniśmy zapominać rano czy wieczorem. Nadumywalkowe szafki z lustrem są najpraktyczniejsze w małych łazienkach, gdzie trudno jest znaleźć miejsce na dodatkową szafkę, a lustro przecież jest zawsze. Dlaczego więc nie ukryć za nim tak potrzebnego schowka? Niestety takie szafki nie pomieszczą zbyt wiele, gdyż praktycznie zawsze są bardzo płytkie. Zwykle ich głębokość równa się szerokości sporej buteleczki z syropem na kaszel lub pianki do golenia. Są też dostępne głębsze modele, lecz należy dopasować je do głębokości umywalki, by nie skończyło się guzem na głowie podczas mycia twarzy. Również szerokość szafki warto dopasować do szerokości umywalki.

asymetryczna
asymetryczna szafka łazienkowa

Do wyboru do koloru 
Na rynku jest duży wybór szafek z lustrem i każdy szanujący się producent mebli łazienkowych ma ich w swoich liniach produktowych kilka. Najpopularniejsze są najprostsze w budowie szafki jednodrzwiowe z lustrem na całej ich powierzchni. Nieco mniej praktyczne są dwudrzwiowe, które dzielą lustro na pół, co zniekształca odbity obraz. W łazienkach, z których jednocześnie korzysta więcej osób można zawiesić nawet potrójne szafki. Można spotkać takie szafki również z oświetleniem nad lustrem lub, co jest nowością, z diodami LED rozświetlającymi lustro na wszystkich ich krawędziach. Dobrze prezentują się również szafki, które mają lustro umiejscowione po środku, a boki to dodatkowe półki. Oczywiście szafka z lustrem nie musi być koniecznie umiejscowiona nad umywalką. Dostępne są także stojące szafki z wysokimi lustrami, w których widoczna będzie cała nasza sylwetka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.