Natura w łazience

Jakiś czas temu pisałem o drewnie jako o nietypowym dawniej, a dzisiaj już dość często spotykanym materiale, który świetnie sprawdza się w wykończeniu łazienki. Nie będę się więc powtarzał pisząc o niewątpliwych zaletach, wymaganiach i rodzajach tego materiału. Chciałem jednak napisać o dobrym łazienkowym designie inspirowanym naturą. Do takich projektów należą bez wątpienia trzy serie mebli proponowane przez Koło, a mianowicie Domino, Twins oraz Primo.

Meble z natury

Pomysł Koła na te trzy serie jest dość prosty, ale doskonały. Szafki inspirowane są kolorami ziemi, a przede wszystkim naśladują naturalne odcienie drewna (dębu oraz wenge). Jednocześnie meble te nie wymagają takiego pietyzmu w pielęgnacji jak meble typowo drewniane. Dają się wkomponować w łazienkę urządzoną w kolorze białym, ale dobrze skomponują się również z białą ceramiką albo pastelami na ścianach. Jak wiadomo drewno doskonale komponuje się z lubiącymi ciepło i wilgoć roślinami. Jeśli więc tylko mamy ochotę na dodanie do naszej łazienki odrobiny naturalnej zieleni, wyposażenie jej w meble z serii Domino, Twins i Primo będzie tylko sprzyjało temu pomysłowi.

 Dąb, Wenge, Cappucino i biel

Seria Primo
Seria Primo

Funkcjonalne szafki oferowane są w różnych wariantach. Wiadomo, że posiadacze małych łazienek wybiorą raczej wersję wysuwaną zamiast wersji z drzwiami – takie rozwiązanie oferuje nam seria Twins. Niedawno pisałem o wiklinie jako naturalnym surowcu, który może być wykorzystany w dekoracji łazienki. Wiklina świetnie uzupełni się we wnętrzu nawiązującym do barw natury. Mamy zatem biel lub pastele na ścianach skontrastowane z meblami w kolorach natury i uzupełnione o dodatki wiklinowe w podobnym duchu – także  inspirowane naturą. Czy to wszystko do stworzenia przytulnej łazienki? Na pewno nie wszystko. Pojemne i wygodne szafki dostępne w każdej z tych serii uzupełnić można na przykład o lustro w ramie stylizowanej na dębową, które rozjaśni wnętrze i doda mu trochę lekkości. Jeśli chcemy, aby nasza łazienka sprzyjała relaksowi, a jednocześnie była modna i funkcjonalna to sądzę, że warto się zastanowić nad wyborem którejś z serii wspomnianych powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.