Monochromatyczne ściany

Monochromatyczne płytki ceramiczne uważane są monotonne i nudne. To nieprawda. Dzięki jednokolorowym ścianom pozbawionym wzorów, możemy pozwolić sobie na szaleństwo aranżacyjne. Rozbuchane wzory mogą się pojawić na ceramice, podłodze czy tekstyliach. Nic bowiem nie razi tak bardzo, jak nieumiejętne dobieranie wzorów.

Do lamusa

Z klasą
Z klasą

Do lamusa odesłać należy teorie o tym, że jak kratka, to nie paski, a jak kwiatki to bez kropek. Ale umiejętność komponowania wzorzystych elementów wystroju w taki sposób, żeby nie były pozbawione gustu, stylu i urody, to dar, który posiadają nieliczni. Dlatego lepiej pozostać na etapie komponowania bezpiecznego, a na tle monochromatycznych ścian dobrze zaprezentuje się każdy wzór. Nie trzeba być projektantem wnętrz, aby do płytek ceramicznych w jednej tonacji kolorystycznej dobrać wzorzystą ceramikę czy tekstylia. Kolorowa umywalka w niebanalnym kształcie, asymetryczna wanna czy rolety lub dywaniki w psychodeliczne bohomazy mogą uczynić waszą łazienkę niepowtarzalną i bardzo stylową, chociaż na początku wydawała się nudna i mdła.

Rajskie barwy

monochromatyczne płytki
Z polotem

Kolory płytek ceramicznych bywają niewyobrażalnie piękne. Dzięki nowoczesnym technikom produkcji barwy są nasycone albo dyskretnie delikatne. Nie ma chyba na rynku płytek nijakich. Zarówno amatorzy kolorów pastelowych jak i agresywnych znajdą coś dla siebie. Teraz tylko rozejrzeć się za niekonwencjonalnymi elementami ceramiki i już można zaaranżować łazienkę, która będzie cieszyła oko. Gra wzorami sprawi tyle samo satysfakcji posiadaczom łazienek małych, co wielkich salonów kąpielowych. Pamiętać tylko należy, że wielkie wzory optycznie zmniejszają pomieszczenie, dlatego w wypadku łazienki małej, bez okna, zalecana jest daleko posunięta ostrożność. Nie brakuje nam przecież pomysłowości i wyczarujemy jakieś niecodzienne wzory bodaj przy pomocy lampy witrażowej, która położy na ścianie tęczowy wzór przywodzący na myśl dziecięcy kalejdoskop.

Żonglujcie wzorami! To doskonała zabawa i niezła wprawka stylistyczna na wypadek przemeblowania i nowej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.