meble łazienkowe

Meble łazienkowe – podwieszane czy stojące?

Meble łazienkowe to jedne z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Niezależnie od tego, czy dysponujemy łazienką przestronną czy też małą, musi się w niej znaleźć miejsce minimum na szafkę podumywalkową oraz słupek, w którym będziemy trzymać niezbędne akcesoria. Ostatnio bardzo modne stały się zestawy mebli podwieszanych. Ale czy tylko moda sprawia, że chętnie po nie sięgamy? Jakie zalety mają takie meble i czym różnią się od standardowych stojących?

Podwieszane meble do łazienki – przede wszystkim funkcjonalne

Podwieszane meble łazienkowe, czyli wiszący słupek i wisząca szafka pod umywalkę to najprostszy zestaw, jaki możemy spotkać w sprzedaży. Montaż tego typu mebli jest nieco bardziej skomplikowany niż mebli stojących i wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu oraz solidnych ścian, które będą w stanie unieść całą konstrukcję. Mimo to meble podwieszane są niezwykle funkcjonalne, zwłaszcza w małej łazience. Dlaczego? Otóż sprytnie wykorzystują wolną przestrzeń na ścianach, nie zajmując tak cennego miejsca na podłodze. W efekcie łazienka, choć mała, nie ulega optycznemu zmniejszeniu. meble łazienkowePoza tym taki sposób montażu mebli jest też higieniczny. Znacznie ułatwia ich czyszczenie, jak i mycie podłogi, dzięki czemu bez trudu zachowany w łazience nienaganną czystość. No i warto wspomnieć, że tego rodzaju meble łazienkowe są bardzo nowoczesne i na topie. Jeżeli zależy nam na wyposażeniu łazienki w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym, postawmy na meble podwieszane.

Kiedy sprawdzą się stojące meble do łazienki?

Dla niektórych nieco skomplikowany montaż mebli podwieszanych jest na tyle trudny, że wolą oni klasyczną zabudowę łazienki poprzez meble stojące. To zresztą nie jedyny powód. Tego rodzaju meble o wiele łatwiej przestawić w dowolne miejsce, co znacznie upraszcza ewentualną zmianę wystroju łazienki czy jej przebudowę. Poza tym meble stojące na ogół są bardziej pojemne niż wiszące, zatem będą o wiele praktyczniejsze dla rodziny kilkuosobowej.meble łazienkowe Ze względu na to, że łazienkowe meble stojące są standardem, jeśli chodzi o oferty rynkowe, na ogół są tańsze od wiszących. Będą więc atrakcyjniejsze dla osób, które remontują łazienkę i chcą zrobić to możliwie najoszczędniej. Stojące meble lepiej też prezentują się w dużej, przestronnej łazience, gdyż nieco ją optycznie zmniejszają i nadają wnętrzu przytulnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.