Łazienka na poddaszu

Jeśli tylko mamy możliwość urządzenia łazienki na poddaszu, powinniśmy to potraktować jako okazję do zaaranżowania naprawdę oryginalnego i efektownego pomieszczenia. To, co w przypadku urządzania sypialni czy pokoju dziennego zdaje się przeszkadzać – skosy, kiepska ustawność, kłopoty z doświetleniem – w przypadku komponowania łazienki staje się atutem. Zmusza nas bowiem do nietypowych rozwiązań i pomysłowych innowacji, których nawet nie bralibyśmy pod uwagę, gdyby nie zmusiła nas do tego sytuacja. Potrzeba matką wynalazku! Do dzieła. Po pierwsze: wykorzystajmy naturalne walory poddasza: nie ukrywajmy elementów konstrukcyjnych typu belki stropowe czy pale nośne pod panierką z płytek ceramicznych. Zakonserwujmy i wyeksponujmy. Podobnie nie tynkujmy ścian z czerwonej cegły czy kamienia – odpowiednio zaopatrzone konserwatorsko będą doskonałą ozdobą łazienki. I nie będzie to ozdoba wymuszona, imitacja, ale naprawdę naturalny look.

Skosy

Nawet kabina po skosie

Skosy na poddaszu wykorzystać należy twórczo: można wkomponować w nie nietypową kabinę prysznicową, albo wymyślić system schowków, które okażą się niezwykle pojemne. Skos pokryć można lustrzanymi płytkami i ulokować pod nim wannę. Inspiracji warto szukać na portalach wnętrzarskich, bowiem coraz częściej strych lub poddasze wykorzystuje się właśnie na zaaranżowanie nietypowej, odległej od standardowych wyobrażeń łazienki, a najlepsze rozwiązania rodzą się właśnie ze zderzenia marzeń o pokoju kąpielowym niepodobnym do niczego, co się do tej pory widziało z koniecznością umieszczenia w nim dostępnej w salonach z wyposażeniem łazienek armatury i ceramiki.

Okna

Ściany z cegły

W łazience, która znajduje się na ostatniej kondygnacji budynku, można pokusić się o wstawienie okien sufitowych. Okna dachowe to już standard, ale wyobraźcie sobie okna w suficie – szklaną taflę nad głową! Oczywiście ze względów bezpieczeństwa, rozwiązanie takie wymaga użycia odpowiednio wzmocnionego szkła lub tworzywa, ale na pewno warte jest rozważenia. Łazienka będzie wtedy doskonale doświetlona i optycznie powiększona – lustra, okna połaciowe i okna w suficie sprawią, że będziemy czuli się jak w kabinie kosmicznego promu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.