Jak wybrać kompakt WC do łazienki?

W każdej łazience podstawę wyposażenia stanowi kompakt WC. Obecnie wybranie jednego rozwiązania może nastręczać pewne problemy, ponieważ projektanci łazienek oferują coraz to nowsze, wygodniejsze i atrakcyjniejsze rodzaje i sposoby montaży kompaktu WC. Na który z nich padnie nasz wybór? Przeanalizujmy kilka z nich i zastanówmy się, do jakich łazienek pasują najlepiej.

Rodzaje kompaktów WC

sedes kompaktowy
Sedes kompaktowy

Pierwszy, klasyczny rodzaj sedesu to właśnie sedes kompaktowy. Wciąż jest najpopularniejszym rozwiązaniem, gdyż został sprawdzony przez wielu. Muszla posiada montowany nad nią, ceramiczny zbiornik na wodę wraz ze spłuczką. Sedes kompaktowy można zamontować zarówno w mniejszej, jak i większej łazience, będzie się też idealnie komponował w łazience zaprojektowanej w eleganckim stylu. Jego zaletą jest przede wszystkim trwałość, ale też duża dostępność różnych modeli i przystępna cena.

Sedes podwieszany
Sedes podwieszany

Następnie do wyboru mamy sedes podwieszany. Jak sama nazwa wskazuje, jest to sedes do zabudowy, posiada bowiem specjalny stelaż. Można go zamontować pod płytę kartonowo-gipsową lub zabudować w cegłach. Sedes podwieszany składa się ponadto z przycisku spłukującego, deski, miski podwieszanej, a także maty wygłuszającej i wsporników dystansowych. Ten zestaw bardzo pasuje do nowoczesnych wnętrz, sprawdzi się też w małej łazience, ponieważ zajmuje stosunkowo mało powierzchni. Ponadto zdecydowanie najłatwiej zachować taki zestaw w czystości, a poszczególne elementy są bardzo trwałe.

Sedes z dolnopłukiem lub górnopłukiem
Sedes z dolnopłukiem lub górnopłukiem

Ostatni rodzaj kompaktu WC to sedes z dolnopłukiem lub górnopłukiem. W tym rozwiązaniu osobno montujemy muszlę ceramiczną oraz plastikowy zbiornik, który można zamontować tuż nad sedesem lub na górze. Ten kompakt WC ma najniższą cenę na rynku, a poza tym daje możliwość zamontować muszlę w pewnej odległości od zbiornika i, tym samym, podłączyć muszlę najbliżej ściany.

Zanim podejmiesz decyzję

Znając rodzaje dostępnych kompaktów WC warto przemyśleć, który z nich będzie pasował do naszej aranżacji łazienki, na który nas stać oraz gdzie chcemy i możemy go zamontować. Dobre planowanie jest w tym wypadku gwarancją sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.