meble łazienkowe

Jak dobrać meble do łazienki?

Wyposażenie łazienki to nie tylko sprzęt sanitarny – to również meble łazienkowe. Przy ich wyborze o wiele ważniejsze powinny być dla nas zasady ergonomii, ich funkcjonalność, trwałość i praktyczność, a dopiero później wygląd i styl. Niemniej przy odpowiednim przygotowaniu można połączyć obie te sprawy.

Meble do łazienki – przede wszystkim funkcjonalne!

Szukając mebli do łazienki, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim musimy dobrać je do wielkości łazienki. Istnieją meble o mniejszych wymiarach, zaprojektowane specjalnie dla małych łazienek. Dzięki nim mamy możliwość jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń bez jej „zagracenia”. Z kolei do dużych i przestronnych łazienek świetnie sprawdzą się zestawy mebli, na przykład wbudowanych pod blat, które nadadzą łazience przytulności i pozwolą schować wszystkie niezbędne przedmioty.

meble łazienkowe
Meble łazienkowe powinny być funkcjonalne i dopasowane do potrzeb domowników.

Tutaj dochodzimy do kolejnej kwestii, mianowicie jak wiele osób korzysta z łazienki. Jeśli jest to łazienka dla dwóch osób, dobrze by każda z nich miała swoją szafkę oraz półkę. Łatwiej wtedy zachować porządek, co sprzyja szybkiemu korzystaniu z łazienki. Jeżeli natomiast z łazienki korzysta kilka osób, w tym dzieci, potrzebne są takie meble łazienkowe, do których będą miały swobodny dostęp zarówno dorośli, jak i dzieci. Mogą się więc sprawdzić szafki pod umywalkę oraz wiszące półki z lustrzanymi drzwiczkami. Wszystko to pozwala na funkcjonalne wyposażenie łazienki.

Jakość i trwałość mebli łazienkowych

Inną, bardzo istotną sprawą przy wyborze mebli do łazienki jest trwałość i jakość ich wykonania. Ze względu na nieprzyjazne warunki panujące w toalecie, takie jak wilgoć, kontakt z wodą czy wysokie temperatury, meble do łazienki powinny być wykonane z materiałów odpornych na te czynniki. W przeciwnym wypadku meble szybko ulegną zniszczeniu i będą wymagać wymiany.

meble łazienkowe
Drewniane meble do łazienki muszą być zaimpregnowane.

Dobre meble łazienkowe są też odpowiednio chronione, na przykład zaimpregnowane (w wypadku mebli z drewna) lub pociągnięte lakierem poliuretanowym. Istotne, by były chronione w ten sposób całe meble, a nie tylko fronty. Okucia i uchwyty powinny być natomiast chronione przed rdzą. Dzięki temu meble będą nam służyć wiele lat bez żadnych oznak zużycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.